Tag Archives: глума

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКАТА ГО ОСТАВИЛА КОГА ИМАЛ 8. ГОДИНИ: НИКОГАШ не се опоравил од ОВАА траума, а сега велат дека е НАЈДОБРОНАМЕРЕН актер во светот!

Актерот Хју Џекмен никогаш не се опоравил целосно од траумата што ја добил кога мајка му го напуштила, а денес го нарекуваат еден од најдобро намерните луѓе во Холивуд. Хју Jackекмен неодамна наполни 53. години а се родил како петто дете во семејството. Хју Џекмен бил најмлад и сакал да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАМЕРОН ДИЈАЗ ИСКРЕНА: „Ова ме исполнува повеќе од било што друго што сум постигнала во животот“

Камерон Дијаз гостувала во емисијата на својот колега Кевин Харт и зборувала за причините зошто повеќе не глуми. Од 2014. година, една од најдобрите холивудски актерки, Камерон Дијаз, нема снимено ниту еден филм, а нејзината последна улога беше во филмот „Ени“, кој заработи 113. милиони долари на благајните, а критиките …

Повеќе »

ДОБРОДЕТЕЛСТВО ПОЛНО СО СПОМЕНИ: Семејството Балашевиќ врачило вредни подароци на Академијата за уметности во Нови Сад

Двомесечниот молк на кој се препуштиле по смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, неговото семејство за прв пат го прекинало за кратко, по повод 47-от роденден на Академијата за уметности во Нови Сад. На таа културна институција каде што дипломирале и ќерките на Ѓорѓе и Оливера – Јована глума, а Јелена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јутјубер нокаутирал ММА ѕвезда – Сите им се смеат!

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот Џејк Пол и Бен Аскрен, поранешен ММА шампион, траел нешто помалку од две минути, а многумина биле разочарани. Борбата траела помалку од една рунда, јутјуберот Џејк Пол победи, а многумина се сомневаат во регуларноста на мечот. Поточно, тие тврдат дека Аскрен бил „добро платен“ за да …

Повеќе »

(ФОТО) Славната глумица најавила дека се повлекува од глумата – додека не и пораснат децата!

Дру Баримур најавила дека, барем засега, ќе престане да глуми во филмови. Во интервју за Енди Коен за емисијата SiriusXM, 46-годишната актерка зборувала за својата кариера. „Да бидам искрена, не сакам да бидам на сетот сега“, рекла таа. „Но, тоа може да се промени кога моите деца ќе пораснат“, додала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето си играло во креветчето, мајката го предупедила да спие па снимила комична ситуација

Мајката Ема Хор ја фатила својата мала ќерка како си игра во време кога требала да спие попладне. Ја ставила во креветчето и излегла од собата. Секако, таа го надгледувала девојчето преку монитор за бебиња, па забележала дека таа си игра наместо да спие. Таа го притиснала копчето за говор …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДГОТВЕН ДА ЖРТВУВА СЕ ПОРАДИ НЕА – Чак Норис ја напуштил глумата за да ја негува болната сопруга

Секој од нас сака да има посветен и сигурен партнер кој секогаш ќе биде тука за нас и во добро и во лошо време. Во тешки животни ситуации, луѓето го покажуваат своето вистинско лице. Американскиот актер Чак Норис е пример за лојален сопруг полн со љубов. Тој не само што …

Повеќе »

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »