Tag Archives: гледаност

(ВИДЕО+ФОТО) „THE CROWN“ – Гледаноста на серијата која го следи животот на кралицата Елизабета, по нејзината смрт, се зголемила за 800 отсто

По смртта на кралицата, гледаноста на историската драма „Круна“ се зголемила за 800 отсто само во Велика Британија, додека серијата се искачи на седмото место на глобалната топ 10 листа на Нетфликс. Variety објави дека серијата на Нетфликс, која го следи владеењето на Елизабета Втора, забележала астрономски скок во гледаноста …

Повеќе »

(ВИДЕО) 172. милиони прегледи за 24. часа: Трејлерот за овој филм е еден од најгледаните досега

ТРЕЈЛЕРОТ за новиот дел од филмот на Marvel’s Black Panther Wakanda Forever собра 172. милиони прегледи во првите 24 часа (моментално има 221. милион прегледи), со што стана едно од најдобрите дебија за филм за суперхерои, точните бројки за гледаност на Variety ги потврдил извор близок до Marvel. Гледаноста на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена покажала како изгледа бричењето во поодмината бременост и насмеала милиони

КОГА стомакот расте во бременоста, вообичаените ритуали како миење коса, педикир и бричење стануваат невозможна мисија. Тиктокерката @sarati, која има 10,5 милиони следбеници, покажала колку вакви ситници можат да станат проблематични. Инаку, се работи за фитнес инфлуенсерка, кој во третиот триместар од бременоста сфатила дека другата состојба предизвикува физички промени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски спектакл кој минатиот викенд во САД заработил 253. милиони долари

Најновиот авантуристички филм за Спајдермен, „Spider-Man: No Way Home“, го постигна третиот најдобар резултат на сите времиња во Северна Америка, со заработка од 253. милиони долари за време на викендот, според привремената проценка на специјализираната агенција „Exhibitor Relations“, објавено е во неделата. Овој филм, кој со нетрпение го чекаше Холивуд …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО ПРАВИШ ВО КИНО ВО 3. ЧАСОТ ПОСЛЕ ПОЛНОЌ: Млад човек заспал на филм, а брат му и снаата му поставиле урнебесна МЕСТЕНКА, милиони се смеат!

Корисник на TikTok објавил видео кое брзо станало голем хит на оваа социјална мрежа. Имено, откако младиот човек заспал на среде проекција во кино салата, парот побарал од обезбедувањето да го разбуди и да му каже дека е три часот наутро. – Еј, момче, што друго правиш овде? Три часот …

Повеќе »

(ФОТО) Тврдат дека ова ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс, а сите зборуваат за сцените со секс

NETFLIX деновиве објави дека, судејќи според моменталниот број на прегледи, нивната нова серија Bridgerton ќе ја погледнат дури 63. милиони домаќинства за 28. дена. Серијата беше премиерно прикажана на Божик, а доколку се остварат овие предвидувања, таа ќе биде петта најуспешна серија на Нетфликс на сите времиња. Во моментов, Bridgerton …

Повеќе »

„Налеј, Налеј“, љубовна приказна која ги руши сите рекорди

Спотот за водечката нумера на серијата „Македонија“ – “Налеј, налеј“ која ја доживеа својата промоција пред само 24 часа ги запали социјалните мрежи и во буквална смисла ги руши рекордите по гледаност! Резултатите од мерењето на аналитичката платформа MEDIA TOOLKIT објавениденес во 14 часот, покажуваат дека вкупно 544.201 македонски гледачи …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ ЗА ГЛЕДАНОСТ: Албански ТВ водителки СО ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ го водат централниот дневник!

Сопственикот на албанската телевизија „Зјарр“ нашол оригинална идеја како нивните централни вести да бидат гледани – и тоа со оригинално решение… Откако тој во својата програма ги претставил водителките „со длабоко деколте“ гледаноста пораснала за неверојатни 300. проценти. Според сопственикот на телевизијата Исмет Д., откако неговите девојки „со длабоко деколте“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ за гледаност: Како момче кое гледало документарен филм за духови си го одземало животот?

Невниманието на авторите и BBC директно влијаеле на определувањето на 18. годишно момче да си го одземе животот… Екипата на емисијата „Ghostwatch” била задолжена за истражување на куќа во Британија која била опседната со духови. Документарниот филм „Ghostwatch” за првпат бил емитуван на BBC во 1992 година. Мајкл Паркинсон, Сара …

Повеќе »