Tag Archives: главоболки

Секоја вечер на ГРАДИТЕ ставала листови ЗЕЛКА: Многумина ја прашувале зошто додека не ги виделе РЕЗУЛТАТИТЕ!

Зелката одамна е позната по своите лековити својства, не само за градите. Ставањето зелка во градник е стар метод и се практикува стотици години Зелката можете да ја користите како храна во разни јадења, да ја готвите, да ја подготвувате како салата … Сепак, зелката можете да ја користите и …

Повеќе »

Клучен симптом поради кој новиот вид на корона е многу поопасен

Најчестите симптоми на заразниот нов вид на коронавирус, донекаде, се разликуваат од претходните симптоми на оригиналниот вирус, покажала новата студија. Пациентите сами ги пријавиле симптомите, а истражувањето го опфаќа периодот од 15. ноември до 16. јануари. Заразенито со новиот вид најверојатно ќе развијат симптоми на кои сме и навикнати со …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕВОЈКА 20. ГОДИНИ ТРПЕЛА НЕПОДНОСЛИВИ ГЛАВОБОЛКИ: Мислела дека има ТУМОР во мозокот а потоа дознала дека САМА СЕБЕ СЕ ТРУЕ!

Леа, Харисон (31) две цели децении страдала од мигрена, плашејќи се дека причината на неподносливи главоболки е тумор на мозокот. Дури во февруари годинава направила тест на крвта, што покажало дека Леа има нетрпеливост кон неколку групи намирници. „Обожавав да јадам макарони со сирење, тост со сирење, тестенини со сирење… …

Повеќе »

Симптоми кои предизвикуваат рак во 96% случаи: Осум најрани појави кои покажуваат дека вашето тело е полно со штетни материи и токсини!

Препознајте на време! Токсините се многу опасни и можат да бидат предизвикувачи на многу сериозни болести. Дознајте како да препознаете дека имате проблеми со токсините: Дигестивни проблеми Доколку токсините се таложат во нашето тело, дигестивниот систем не може правилно да функционира. Дигестивниот тракт е помалку ефикасен што резултира со тоа …

Повеќе »

3 причини поради кои не би смееле да си легнувате со мокра коса

Таквата активност не е ниту малку безопасна, а ние денес ви откриваме 3 добри причини зошто тоа не би смееле да го правите Колку пати ви се случило да одите на спиење со мокра коса? Веруваме дека одговорот е барем еднаш во животот. Но, таквата активност не е ниту малку …

Повеќе »