Tag Archives: гласање

ПОРАДИ ПРЕТХОДНИ МАЛВЕРЗАЦИИ – Драстични промени во системот за песна на Евровизија: Земјите кои не се натпреваруваат добиваат право на глас

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) најави големи промени во системот на гласање за Евровизија 2023 година, а гледачите од земјите кои не учествуваат ќе можат да гласаат за прв пат во историјата на натпреварот. Организаторите на Изборот за песна на Евровизија го проширија гласањето на глобалната публика и ја намалија улогата …

Повеќе »

(ФОТО) Да останеше на дворот, Меган никогаш не би можела да го направи или да го облече ова: Актерката гласала во наједноставна есенска облека и ужива во СЛОБОДАТА што  за Кејт е ПУСТ СОН!

Меган Маркл ги поддржала изборите за американскиот Конгрес, а таа отишла да гласа во наједноставна облека. На веб-страницата на фондацијата Archewell беше објавено видео на кое таа го поддржува гласањето, со хаштаг „гласајте“. „ABC News“ пишува дека Меган Маркл со тоа го прекршила протоколот на британското кралско семејство за неизразување …

Повеќе »

(ФОТО) Ретко ја гледаме, а сега имала добра причина да се појави – повторно ќе го поддржи сопругот

Меланија Трамп имаше неколку јавни настапи откако нејзиниот сопруг Доналд Трамп ги загуби претседателските избори во 2021 година. Последен пат беше видена во август на погребот на поранешната сопруга на Доналд – Ивана Трамп. Од моментот кога нејзиниот сопруг ја напушти Белата куќа, Меланија Трамп (52) за малку ќе „испареше“ …

Повеќе »

НАДЕЖ ЗА СВЕТСКАТА НАУКА: ЕМА ДОНЕВ, МЛАДАТА НАУЧНИЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО САКА ДА СТАНЕ АСТРОФИЗИЧАРКА, А СИТЕ НИЕ МОЖЕМЕ ДА И ПОМОГНЕМЕ ВО ОСТВАРУВАЊЕ НА НЕЈЗИНИТЕ СОНИШТА

https://server2.global-net.com.mk:2083/cpsess4589929706/frontend/paper_lantern/email_accounts/index.html#/list Македонското девојчево овој момент е во самата завршница само со натпреварувач од Северна Америка, а гласањето трае уште 2 дена! Тинејџерските години се период на разни предизвици, но и на важни животни одлуки, како што е и одговор на прашањето“Што сакам да бидам кога ќе пораснам?“. Некои ја носат …

Повеќе »

(ФОТО) Многу Австралијци вчера излегоа на гласање во костими за капење, причината е интересна

Стотици Австралијци на вчерашните избори излегоа на гласање само во костими за капење, а причина за тоа е повикот на брендот Budgy Smuggler да го остварат своето уставно право, но без да носат панталони, а како компензација ќе добијат копија од нивните производи. Австралискиот бренд за костими за капење Budgy …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО со Јован Јованов: „Бев осомничен за компјутерски криминал, а сè што најдоа беше куп картички легално купени за гласење. И така се научи цела естрада да си гласа…“

„Види, јас имав по осум нарачки од нив за кампања за песна. Ама тие кога беа појаки нарачуваа песни и на по 3-4 места за да не утнат. И пак ја бираа мојата. Јас тоа го правев за пари. Кој и да побараше, ќе направев”, открива Јованов. Композиторот и продуцент …

Повеќе »

(ВИДЕО) МРТ ги одбројува часовите до затворање на гласањето за претставник на „Песна на Евровизија“ – Дајте го вашиот глас за омилената композиција!

Моментот што сите го чекавте, кој ќе ја претставува нашата држава на Евровизија оваа година? 📥 Можеш да гласаш само еднаш за една композиција. Платформата за гласање e отворена до вечер до 20 часот. 📺 Гледајте „Стисни плеј“ утревечер на МТВ 1 во 21:15! Повеќе информации на овој ЛИНК

Повеќе »

(ВИДЕО) Избор за претставник на Македонија за Евровизија 2022: Кој е вашиот фаворит?

Преслушајте ги селектираните топ 6. песни и изведувачи и гласајте за оној кој најмногу ви се допаѓа и сметате дека најдобро ќе не претстави на евровизиската сцена во Торино годинава. Можете да гласаое само еднаш за една композиција. Платформата за гласање ќе биде отворена седум дена од промоција на песните, …

Повеќе »

Мажите биле ЕДНОГЛАСНИ: Ова се четирите причини зошто некои ЖЕНИ изгледаат ПОДОБРО СО ГОДИНИТЕ!

Студијата на британските социолози покажа дека околу 70% од мажите тврдат дека главниот квалитет на кој обрнуваат внимание кај жените е самодовербата. Самодовербата, ставот и самопочитувањето ја прават жената особено привлечна, а една прекрасна вест е дека самодовербата кај многу жени се зголемува со годините. Во младоста, многу жени забележуваат …

Повеќе »