Tag Archives: глад

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈА – ЦРНИ ПРЕДВИДУВАЊА: Коронавирусот ќе турне во сиромаштија 500. милиони луѓе

Повеќето граѓани не работат и не примаат плата, помош од државата сеуште не пристигнува… Борбата против коронавирусот во Италија има сериозни последици за голем број граѓани кои по еден месец карантин остануваат без пари и немаат со што да ги хранат своите семејства. Повеќето граѓани не работат и не добиваат …

Повеќе »

(ФОТО) Непознати јунаци: Мажите откриле како изгледа животот со трудница

Разни мажи на социјалните мрежи објавиле фотографии кои верно и забавно илустрираат како е да се живее со бремена сопруга и да се справувате со нејините желби и барања… На Twitteru под хаштагот #pregnantwifeproblems разни мажи објавиле фотографии кои илустрираат како изгледа нивниот живот со бремена сопруга. 1. Ниту олуја …

Повеќе »

(Вознемирувачко ФОТО) ШОКАНТНИ ФОТОГРАФИИ ОД ПРЕГЛАДНЕТО ДЕТЕ: Еве колку е разорна војната во Јемен!

Шокантните фотографии од прегладнето момче во болницата во Јемен покажуваат колку е уништувачка војната во оваа земја која трае веќе пет години. На фотографиите се гледа новороденче во инкубатор во болница во јеменскиот главен град Сани, но тој не е единствениот. Фотографии од прегладнети деца може да се видат во …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ:„Луѓето умираат од глад а јас да се жалам поради повреда!“

Новаќ Ѓоковиќ уште еднаш ја покажал својата големина и ги замолил новинарите повеќе да не го прашуваат за повредата која ја имал Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат ја покажал својата големина и ги замолил новинарите и сите луѓе кои го следат да не го жалат премногу поради повредата која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која расплакува и налутува: Ова дете умираше од глад, погледнете како изгледа сега

Светот беше шокиран по објавувањето на снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неисхранетост. Салим бил симбол на страдањето на граѓаните на Јемен кои умираат од глад поради војната. Тогаш имал седум години. Бил неисхранет, исто како и 350.000 јеменски деца. …

Повеќе »