Tag Archives: гимнастика

(ВИДЕО) Најдобрата светска гимнастичарка, Симоне Беилс, демонстрирала неверојатен скок

Американката на својот Твитер објавила видео од тренингот во кој изведува неверојатен скок – двоен салто по двојно фрлање, со што уште еднаш ја докажа својата доминација. haven’t done a double tuck since I was probably 13 – here you go pic.twitter.com/B93QP4ALHc — Simone Biles (@Simone_Biles) July 14, 2020

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА НЕКОИ ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: Госпоѓа Балашевиќ има 61. година а денес објави фотографија во костум за капење, потоа прави стој на раце и салто!

Сопругата на музичарот Ѓорџе Балашевиќ, Оливера, покажа дека сè уште изгледа добро, и покрај тоа што пред неколку месеци наполни 61. година. Иако е најпозната како сопруга на Ѓорџе Балашевиќ, Оливера е позната и како актерка, иако ја запостави кариерата кога реши да се омажи и да се посвети на …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – ВЕЌЕ ПОЛОВИНА ВЕК СЕКОЕ УТРО ГО ПОЧНУВА НА ОВОЈ НАЧИН: Поради тоа во 78. година има тело на топ модел!

Нејзината тајна е прилично едноставна. Секој може да изгледа добро без оглед на возраста, вели таа Дури и многу помлади девојки не можат да се пофалат со телото што го има Барбара Кури а таа вели дека со малку труд секој може да има совршено дефинирани мускули. До 30-годишна возраст, …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА НАЈУБАВА ВО СВЕТ: Култната „Зајди, зајди“ се користи за разни пригоди па и’ во гимнастика

Гледате Светско првенство во гимнастика и одеднаш ве погодуваат некои добро познати ноти…Тоа никако не може да ве остави рамнодушни…Не, ќе ви надојдат солзи во очите и ќе ги пуштите со онака со едно тешко – Ех…. Токму „Зајди, зајди“ беше избор на тимот на младата (17. годишна) гимнастичарка Александра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изведувала акробатска точка па паднала од висина од четири метри!

Руска гиманастичарка која настапувала на познатиот циркуски фестивал не успеала до крај да ја изведе својата точка… Во рускиот град Новокузњецки се одржувал познатиот циркуски феситавл на кој настапувале највештите акробати кои приредиле вистински спектакл, а во рамките на овој настан било организирано и натпреварување. Гимнастичарка од Краснојарск изведувала акробатски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонска песна како подлога за гимнастика: Александра со „Зајди, зајди“ до бронзен медал на СП!

Сме биле сведоци дека македонската песна „Зајди, зајди“ се користи на многу прослави, ја препејуваат, користат во филмови, документарци…но се случи една гимнастичарка да ја земе како „помош“ во својот последен настап на СП во ритмичка гимнастика во Бугарија. Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе го освои бронзениот медал на Светското првенство …

Повеќе »