Tag Archives: гевгелија

УБАВ ГЕСТ: Донација на НОЕЛ за болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена – возило „Volkswagen“ опремено со сите неопходни инстументи, со пропратен медицински материјал и апаратура за да функционира како амбулантно возило за пациентите при Општа Болница со проширена надлежност – Гевгелија. Донатор е конфекцијата „НОЕЛ“ од Гевгелија, а примател …

Повеќе »

(ФОТО) Гевгелиски доктори со акустичен концерт ги поддржаа своите колеги!

Стиховите „Чукни во дрво, вистина е, надвор е пролет, живи сме“ е метафорична порака со која сакаме да изразиме поддршка и благодарност до нашите колеги доктори кои во моментот се во првите борбени редови против коронавирусот. Вака гласаа зборовите на младите гевгелиски стоматолози Александар Петковски и Томе Каркалашев кои со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се вратила уште појака: Наташа Беквалац продолжува со настапи после нападот – викендов била во Македонија!

Пред да излезе на сцената Наташа ја дочекала порака од непознат додворувач.Вљубениот маж смета дека пејачката е многу јака жена… Пејачката Наташа Беквалац (37) првпат после семејното насилство излегла на сцена и запеала. нејзиниот настап на белградски слав публиката едвај го дочекала. Ljubav ste moja❤️❤️❤️❤️❤️ A post shared by Nataša …

Повеќе »

Оваа сабота во Гевгелија: „Статуафест“ – фестивал на живи статуи

Во Гевгелија со почеток во 18 часот, в сабота, ќе се одржи уличниот уметнички фестивал за живи статуи „Статуафест“. „Статуафест“ е уличен уметнички фестивал за живи статуи поддржан од Министерството за култура на РМ како дел од проектот „Нов културен бран“. Живите статуи се уметност која е застапена речиси во …

Повеќе »