Tag Archives: фустан

(ФОТО) Не се откажува од провокативни комбинации: Стајлингот на пејачката овојпат ја минал секоја граница на вкус!

Рита Ора обожува да предизвикува со своите комбинации на облека, а овој стајлинг е далеку од добар стил Таа дефинитивно знае како да привлече внимание, а така било и овој пат. Сите зборуваат за стајлингот на Рита Ора. Нејзиниот изглед на црвениот тепих предизвикал вистинска лавина од коментари. Додека некои …

Повеќе »

(ФОТО) Каде и да се појави привлекува внимание: Пејачката во никогаш попровокативно издание!

Каде и да се појави, привлекува големо внимание… Никол Шерцингер се појавила на церемонијата во Лондон каде исполнила неколку нејзини песни во фустан што предизвика лавина од коментари. Пејачката дефинитивно знае како да привлече внимание со избирање на гардероба, па овој пат таа измамлаи воздишки во црн фустан што открива …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДЕБАКЛ – Продолжува со низата модни промашувања: Ријана шокирала со фустанот кој сама го креирала!

Иако се нашла на мета на критиката поради килограмите што ги нафрлила и поради нејзиниот лош избор на фустани, пејачката не се потресла многу… На доделувањето на британските модни награди, одржани во Лондон, Ријана се појавила во необичен стајлинг што привлекол големо внимание. Иако коментарите не биле позитивни, пејачката не …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем на Канскиот фестивал открила повеќе отколку што треба

Мерјем Узерли, славната Хурем од „Сулејман Величествениот“, на фестивалот во Кан покажала повеќе отколку што е примерено. Глумицата на црвениот тепих прошетала во прозирен фустан и присутните ги оставила со зината уста. Минатата година глумицата со турско-германско потекло се појавила во Кан носеји фустан со длабок шлиц и уште подлабоко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Облека на иднината: Плаќате еднаш и добивате фустан во милион комбинации

Облека на иднината! Нема жена што не би го посакала тоа што девојката го покажува во видеото. Додека зборува фустанот (тиролка) на неа ги менува шарите и боите…Навистина фасцинантно… Тоа би било идеално решение за многу жени кои мака мачат што да облечат наредниот ден. Вака, со едно парче имаат …

Повеќе »

(ФОТО) Проблеми со фустанот: Џенифер Лопез изнајмила комбе за да стаса на премиера!

На премиерата на филмот „Сега или никогаш“ во Њујорк, Џенифер Лопез облекла розева креација на италијанскиот дизајнер Џиамбатиста Вали. И покрај тоа што од напред фустанот е многу кус, задниот дел бил премногу долг… Кога ќе се појави на црвениот тепих без оглед дали е разголена или закопчана до грло, …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли, на прошетка со синот, среде бел ден „си ги покрива“ градите!

Глумицата со синот Пакс била на прошетка во Њујорк. Се чини дека оделе на некој важен настан бидејќи Џоли била облечена во деколтиран фустан со наметка во иста боја… Но, фустанот „не бил послушен“ па глумицата често морала да го поткрева за да не и се видат градите…бидејќи не носела …

Повеќе »

(ФОТО) „Како чаршав“: Меланиа Трамп во необично патриотско издание!

Американците на 4. јули прославија еден од најважите државни празници, Денот на незвисноста, со кој го одбележуваат донесувањето на Американската декларација за независност, 4.јули 1776. година. Се славело и во Белата куќа, каде во ораганизација на претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга, е одржан пикник за воените семејства. …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватската пејачка се разголила за прославата на магазинот „Стори“!

„Ви посакувам уште 160. успешни години“ рекла Маја Шупут која на забавата по повод роденденот на магазинот „Стори“ дошла холивудски облечена. Маја Шупут (38) дошла со свршеникот Ненад Татаринов (34). Парот се држел за раце, Шупут гордо го носела свршеничкиот прстен кој со својата големина и сјај го привлекувал вниманието …

Повеќе »