Tag Archives: фустан

(ФОТО) Дали е ова НАЈНОВИОТ ТРЕНД НА ЛЕТНА ОБЛЕКА? Викторија Бекам претставила интересен модел!

Викторија Бекам секогаш има интересни модели на фустани. Поранешната пејачка, и со години успешна модна дизајнерка со години, Викторија Бекам, е позната по својот минималистички стил. Нејзините колекции се карактеризираат со едноставни кроеви, еднобојни дезени, елеганција и умереност.   View this post on Instagram   A post shared by Victoria …

Повеќе »

(ВИДЕО) Порачала фустан преку интернет а потоа доживеала шок кога видела дека нешто се мрда во кесата…

Коганарачувате нешто преку интернет можат да ве изненадат различни работи… Една девојка доживеала шок, кога добила пакет што го порачала преку Интернет. Имено, девојката споделила видео на Тик Ток во кое пајак што шета бил во кесата во која бил спакуван фустанот. Многумина ја советувале, во коментарите на видеото, да …

Повеќе »

(ФОТО) Фустанот со кој Меган Маркле ја објавила втората бременост има посебно значење

МЕГАН Маркл и принцот Хари на Денот на вљубените со црно-бела фотографија објавија дека очекуваат второ дете. На фотографијата направена од нивниот пријател и долгогодишен фотограф Мисан Хариман со iPad, парот ужива во интимен момент во природата. Додека Хари широко и се насмевнува на Меган, таа со раката нежно го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕОРГИНА ВО ДУБАИ ГО ЗАСЕНИЛА РОНАЛДО: Сите очи биле вперени во нејзиниот шлиц!

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар фудбалер на векот на церемонијата на доделувањето на „Globe Soccer Awards“ во Дубаи.   View this post on Instagram   A post shared by Ale 🤍 (@crisgina.7_italy) Португалецот дојде на доделувањето на наградите со својата свршеница Геороргина Родригез, која со својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жолтото е дефинитивно нејзина боја: Кејт Мидлтон повторно воодушевила со модниот избор!

Таа добро знае како да го привлече вниманието на модните стручњаци Кејт Мидлтон скоро никогаш не греши кога станува збор за модата, а со последното појавување ги воодушевила сите присутни. Таа многу добро знае што и’ одговара, па затоа е скоро секогаш на листата на најдобро облечени жени. Тесниот фустан …

Повеќе »

(ФОТО) Жената избрала погрешни гаќички: Погледнете поради што и се смееле!

Оваа жена не направила баш најдобар избор на гаќички кои ги облекла под жолтиот фустан. Се’ би било во ред фустанот да не бил прозирен или пак потемен. Погледнете поради што и се смеле луѓето кои оделе зад или покрај неа…

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо повторно добил ласкава награда но вниманието го украла Георгина со фустанот

Кристиано Роналдо шести пат по ред во кариерата ја добил наградата Globe Soccer Awards за најдобар фудбалер на годината, а наградата ја презел на свеченоста која е одржана во Дубаи. „Благодарам на моето семејство, мојата девојка, синот Кристиано, децата кои ме чекаат дома, агентот, роднините и на Португалија, пријателите, соиграчите …

Повеќе »

(ФОТО) Бијонсе се „мачела“ со фустанот: Морала да внимава на секој чекор!

Не не чуди што на Бијонсе прекарот и е „кралица“. Неброено пати докажала дека само таа има храброст да носи вакви фустани, коментирале фановите под нејзините фотографии на социјалните мрежи… Кога Бијонсе (238) овој викенд, во придружба на својот предизвикувачки фустан го свртела вниманието на себе. Фустанот од кадифе со …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк одзема здив во фустанот со рискантен прорез и „пуш ап“ градник!

Една од најзгодните жени во светот и поранешна свршеница на актерот Бредли Купер, која има ќерка со него, со својот изглед уште еднаш го украла шоуто… За манекенката Ирина Шајк дефинитивно може да се каже дека е една од жените на кои што навистина се им стои добро, но кога …

Повеќе »