Tag Archives: фустан

(ФОТО) ОВА НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА ГО ОБЛЕЧЕ – Црната комбинација ги „разнела“ присутните: Сите го гледале чудниот изрез!

Актерката Блејк Лајвли на доделувањето на „Game Awards“ на Менхетен се појавила во смел предмет за облекување. Таа за оваа пригода избрала црн фустан на дизајнерот Серж Хадсон, кој на уникатен начин ја открива нејзината фигура. View this post on Instagram A post shared by Ahmad Abdullatif (@theworldoffashion2) Специфичноста на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФУСТАНОТ што Меган Маркл го носела за интервјуто со Опра е прогласен за „Фустан на годината“

Минатата година Меган Маркла го имаше едно од највпечатливите интервјуа со славната Опра, а сега фустанот што го носеше за таа пригода е прогласен за фустан на годината од Модниот музеј. Војвотката од Сасекс носеше црн свилен фустан на Армани, седејќи до нејзиниот сопруг, принцот Хари. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ – ДЕВОЈКАТА НАРАЧАЛА ТЕСЕН СЕ**И ФУСТАН А ДОБИЛА КРПА: Кога ќе видите како изгледа, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ дека тоа е фустанот од сликата

Факт е дека е тешко да се одолее на предизвикувачкото парче облека кое го гледате на Интернет, на професионалните фотографии. Тоа о се случило и на една тиктокерка, кој го споделила искуството од неуспешниот шопинг на „слепо“. -Фустанот го нарачав преку интернет и се зачудив од тоа што пристигна, ништо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Паричка по паричка – Девојка рачно направила ФУСТАН ОД НАД 2.000 МОНЕТИ: Необичната креација го одзема здивот

Размислувате за начини да ги отстраните тие несакани монети? Пред да ги фрлите монетите, размислете добро да ги искористите и креативно да ги употребите. Можете да ги декорирате вашите подови или да направите маса од нив. Ако ја сакате модата, можете да направите и атрактивен фустан користејќи бакарни монети. Како? …

Повеќе »

(ФОТО) Другарка не ја поканила на свадба затоа што била преубава!

Понекогаш младенците им кажуваат на некои гости дека не можат или не треба да дојдат на нивната свадба по поголема кавга. Најадобрата пријателка на Германката Алена во последен момент и рекла дека не смее да доаѓа. Како причина навела дека е премногу убава! View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈКА НАРАЧАЛА ФУСТАН ОД ЛАТЕКС, А ОНА ШТО ГО ДОБИЛА БИЛО СТРАШНО: Споделила клип кој ги насмеа сите, вака изгледа во ТАА ОБЛЕКА!

Секој барем еднаш се уверил дека купувањето облека преку Интернет може да биде грешка бидејќи на домашна адреса стигнува нешто што не личи на производот од фотографијата на страницата. Истото и се случило на една девојка, позната само како Чави. Таа одлучила да нарача краток, тесен, розов фустан од латекс, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон во фустан на „Зара“ од 18 евра – совршен за работа!

Војвотката од Кембриџ се појави на Лондонскиот универзитетски колеџ во секојдневен, но елегантен миди фустан. Штедливата Кејт Мидлтон го рециклира истиот Зара фустан со долги ракави од 16 фунти, кој првично изнесувал 89,99 фунти пред да биде намален. View this post on Instagram A post shared by Duke and Duchess …

Повеќе »

Шерон Стоун во впечатлив цветен фустан го покорила Кан

На Канскиот филмски фестивал дивата се појавила во фустан за кој зборува целиот свет. Шерон Стоун се појави во Кан на премиерата на „Приказната за мојата сопруга“, а нејзиниот изглед на сите им го одзеде здивот. Светлосиниот фустан на модната куќа Долче и Габана, направен од тул, украсен со разнобојни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет – Не можела да верува што добила!

Купувањето преку Интернет може да биде благослов или проклетство – особено кога станува збор за нарачка на облека. Една жена не можела да престане да се смее откако сестрата на нејзината пријателка купилс фустан преку Интернет, кој воопшто не личел на оној во рекламата. Натали Тајсон ги објавила снимките на …

Повеќе »