Tag Archives: фустан

(ФОТО) ШАЛОВИТЕ се нашите омилени зимски парчиња: Еве како да ги носите ОВАА СЕЗОНА 

Дали знаевте дека Изабел Палатин, војвотката од Баварија во 18. век била првата што измислила и вовела во мода широки крзнени наметки? Од 18. век, трендовите се сменија, а крзнените марами беа заменети со волна, свила или мешавина од синтетички ткаенини. Оригиналната функција на греење ја изгуби својата важност со …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон ВО КАМЕЛ БОЈА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИЦИ: Одамна не изгледала посреќно покрај сопругот

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон изгледала елегантно и среќно додека ги извршувала кралските обврски со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам Кејт Мидлтон била олицетворение на елеганцијата додека ги извршувала кралските должности со сопругот принцот Вилијам во текот на денешниот ден. View this post on Instagram A post shared by HRH The …

Повеќе »

(ФОТО) Симболи со посебно значење: Која е тајната на фустанот на Џулија Робертс со кој го шармираше Лондон?

Џулија Робертс и Џорџ Клуни се омилен тандем на романтични комедии. Во новата романтична комедија „Карта до рајот“ која се прикажува во кината, тие повторно се појавија заедно пред камера, што уште повеќе ги израдува фановите. Џулија и Џорџ се долги години пријатели, а не го криеја задоволството што повторно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е моментално најгледаната снимка? Ким во претесен фустан повторно предизвика бројни реакции – само да ја видите како ги искачува скалите!

На неодамна одржаната модна недела во Милано, Ким Кардашијан ја претстави колекцијата „Ciao, Kim“ во соработка со Долче и Габана. Иако нејзиниот изглед за оваа пригода беше пофален од многумина, реалноста беше малку поинаква. Старлетата се одлучила за сребрен фустан кој ја следи линијата на телото, но дури кога протече …

Повеќе »

(ФОТО) НОСИ ПОСЕБНО СКАП НАКИТ – Џорџина прошетала по улиците на Манчестер во модна комбинација вредна два милиони евра

Џорџина Родригез често привлекува внимание со своите комбинации, а последната од серијата беше во фокусот на јавноста поради цената. Манекенката се прошетала низ Манчестер во комплет вреден два милиони евра, а најскапи од комбинацијата биле модните додатоци. Благодарение на стилот и начинот на облекување, но и тоа што е девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ГИ СЛЕДАМ ПРАВИЛАТА“ – Училиште во Србија забранило шорцеви, а ученик се појавил во фустанот на мајка си

Средно училиште во Србија им забранило на учениците да носат шорцеви на часови, па еден ученик дошол на идеја како да го заобиколи тоа правило. Имено, ученик во средно политехничко училиште кој им забранувало на учениците да доаѓаат на часови во шорцеви во лето, дошол на училиште во фустан. Ученикот …

Повеќе »

(ФОТО) Како Лонгорија направила бум во Кан во тесен фустан од 2.200 денари

Кога првпат била поканета во Кан, таа не била свесна колку е важен настанот. Ева Лонгорија и оваа година присуствува на Канскиот фестивал и докажа дека не треба да трошите многу пари за да изгледате фантастично. Таа за магазинот „Пипл“ признала дека „немала поим што е Кан“ и дека во …

Повеќе »

(ФОТО) „Тоа беше еден од нејзините најшокантни фустани“: За изгледот на ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА на „МЕТ ГАЛА“ и денес се зборува, а Кејт никако не би можела да го облече ОВА

Три месеци по разводот, принцезата Дијана се појавила во фустан кој се уште е тема на разговори. Неделата ја одбележува најпрестижниот моден настан на годината – „Мет Гала“. Црвениот тепих собра многу познати гости, а во 90-тите и принцезата Дијана прошетала низ музејот Метрополитен во Њујорк. На 9. декември 1996. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет, тоа што пристигнало е смешно: „Таман за Барби“

Иако носи XS или S големина, не очекувала да и пристигне толку мал фустан. Купувањето преку Интернет може да биде полн погодок – потребни се неколку кликања за да се стигне до саканото парче на домашна адреса, но често се случува таквото купување да биде целосно промашено и да предизвика …

Повеќе »