Tag Archives: функции

(ВИДЕО) LG екран на одвиткување од 100.000 долари

LG објави дека Signature OLED R ќе понуди три режими: Целосен приказ за гледање видеа, играње игри или користење на вградени функции за паметни домови, Line View за слушање аудио содржина и Zero View “што звучникот го прикажува како уметничко дело” кога е затворен екранот. LG на CES 2014, најпрво …

Повеќе »

Помага во одржување на правилна рамнотежа на водата во организмот: Во која храна да барате магнезиум и зошто?

Нашето тело има потреба од многу хранливи материи, макро и микроелементи, витамини и минерали. Секој од нив е важен за правилно функционирање на сите органи и системи. Посебно внимание треба да се посвети на магнезиумот. Зошто е важно да се следи неговото ниво во телото и каде да се набави? …

Повеќе »

ТОП 10 СМРТОНОСНИ НАВИКИ: Со ова ги уништуваме бубрезите!

Бубрезите се едни од најважните органи во организмот и се многу поважни отколку што веруваат луѓето. Тие играат клучна улога:ја филтрираат крвта, ги отстрануваат токсините, апсорбираат минерали, произведуваат урина, производуваат хормони и ги неутрализираат киселините. Со овие смртоносни навики, ги уништуваме бубрезите: 1. Не пиеме доволно вода Филтрацијата на крв …

Повеќе »

Збогум на цигарите: 7. чекори до непушење

Дали понеделник е идеален ден за почнување на новиот живот без пушење? Можеби, и диетата секогаш ја почнуваме во понеденик, откако цел викенд сме уживале во гревовите. Но, овојпат одлуката „престанувам да пушам“ може навистина да биде дефинитивна. Повеќето пушачи веројатно се откажувале повеќе пати. Па и Марк Твен рекол …

Повеќе »