Tag Archives: funk shui

(ВИДЕО) FUNK SHUI со ново видео за „Сомнежи”

Македонскиот бенд FUNK SHUI за песната „Сомнежи”, изведена во живо, од настапите на фестивалот Skopje Calling 2018 и Битола отворен град, објави ново видео. Видеото го изработија: Христијан Конески, Гоце Трајкоски и Агим Џело.

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиерно од FUNK SHUI – „Виулица/Сомнежи“!

Синоќа FUNK SHUI го претстави видео записот насловен „ВИУЛИЦА / СОМНЕЖИ?”. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот” од Ангел Ќосев. Видеото беше премиерно претставено на вчерашната промоција на новото издание на FUNK SHUI насловено „Импулс”, која се одржа во Станица 26. Видео записот го …

Повеќе »

Вечерва во Станица 26: Промоција на првото издание „ИМПУЛС“ НА FUNK SHUI

Вечерва FUNK SHUI ќе го промовира своето прво издание со наслов „Импулс”, во Станица 26, со почеток во 21 часот. На промоцијата, Лука, Давид и Мики во живо ќе ги изведат новите два сингла- „Стаклени нозе” и „Виулица / Сомнежи?” кои се дел од новиот албум на FUNK SHUI кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) FUNK SHUI со „Стаклени нозе“ делат љубов пред празниците

Македонскиот супер бенд FUNK SHUI, го издаде синглот со  видеото со наслов „Стаклени нозе”, како најава за новиот албум кој е во изработка и треба да излезе во текот на 2018.тта година. Музиката и аранжманот се на FUNK SHUI, текстот е на Лука Ѓоргиевски, песната е снимена кај Ангел Ќосев …

Повеќе »