Tag Archives: фудбалери

(ФОТО) Меси организирал „тимска забава“ на скара во неговата куќа. Ла Лига: „Ќе биде казнет!“

Раководството на Шпанската фудбалска лига (LFP) најави истрага и можни казни за Лионел Меси и другите играчи на Барселона по собирот организиран од капитенот на тимот деновиве, пишува шпански ABC. Меси ги поканил сите свои соиграчи и нивните жени на скара во неговиот дом за да го подигнат моралот на …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Фудбалерите на Суперлигата не можат на Евро и Мундијал

Александар Чеферин, претседателот на УЕФА, објави дека оние што ќе играат во Суперлигата нема да можат да играат за своите репрезентации, што значи ниту на европските и светските првенства. Ова го пријави и доброинформираниот италијански новинар Танкреди Палмери, потоа Фабрицио Романо, а наскоро се појави и изјавата на првиот човек …

Повеќе »

(ФОТО) ШПАНИЈА – Родена е како маж а спиела со многу фудбалери на Реал Мадрид

„Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид…“ Медиумскиот истап на најпознатиот транссексуалец во Шпанија, Амор Ромеира, крена голема прашина во Шпанија. „Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид. Дури и се заљубив во еден. Тој беше најубавиот играч во лигата. Јас не кажав никому за тоа. …

Повеќе »

ФАБРИКИ ЗА ПАРИ – Меси за 24. часа заработува 364.383 евра! Еве колку зема Роналдо, а колку Нејмар!

Лионел Меси и Кристијано Роналдо, сосема очекувано, се најплатените фудбалери на светот и во текот на 2019 година. Аргентинецот е на првото место на заработката со 133. милиони евра за една година. Фудбалерот на Барселона заработува 364.383 евра на ден, или 15.182 евра на час! Роналдо е втор со приход …

Повеќе »

Морбидна исповед на девојката на фудбалер на „Бенфика“: Почнал да вика и да лелека, му велеле да не ги отвора очите

Во каменувањето на автобусот на „Бенфика“, најлошо пооминале српскиот фудбалер Андрија Живковиќ и Германецот Јулијан Вајгл. И двајцата завршиле во болницата со повреди на лицето поради срчите, а Живковиќ, исто така, морал да стави повез преку окото. Само неколку моменти пред инцидентот, Вајгл бил на телефон со својата девојка Сара …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Невидени сцени на пречекот на сребрените: Фудбалерите ги вратија надежта и љубовта во Хрватска!

Загреб живееше за дочекот на сребрените фудбалери од СП во Русија. Главниот плоштад „Трг Бана Јелачича“ почна да се полни од раните утрински часови – пристигнуваа навивачи од сите делови на Хрватска. Три хрватски ТВ куќи директно го пренесуваа дочекот – ТВНова од 11. часот, ХРТ од 12. часот, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болно но вистинито: Зошто судиите ѕиркаат во гаќичките на фудбалерите?

Можеби сте забележале дека помошните судии пред секој натпревар на Мундијалот во Русија ѕиркаат во шорцевите на фудбалерите. Не ви се причинило, добро сте виделе. Тоа навистина се случува. Имено, ФИФА наредила, а судиите спроведуваат во дело – гаќите на фудбалерите мораат да бидат во иста боја како шорцевите. Ah …

Повеќе »

(ФОТО) Манекени на Мундијалот: Поради овие „фраери“ и’ жените ќе гледаат фудбал!

Светското не е само финалето на првенството. Кога пред малите екрани ќе се најдат жени, а играат Нигерија и Исланд, важно е да се знае каде се гледа. Ви ја претствуваме најзгодната екипа на првенството. Светското првенство само што не почна, се купуват телевизори, се земаат годишни домори…Како увертира се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фудбалери и новинарки: Љубовна сторија или не!?

Фудбалерите се често на малите екрани, не само поради преносите од нивните мечеви туку и во улога на интервјуирани од страна на новинарите или новинарките. Погледнете какви како соговорници биле некои од нив како Касиљас, Златан Ибрахимовиќ, Пол Погба,Дрогба… Soccer players & Journalists : A Love Story… Or Not !! …

Повеќе »