Tag Archives: фудбал

(ФОТО) Семејна идила:Иглесијас гледа фудбал со своите близнаци

Пејачот и бившата тенисерка во врска се од 2001. година кога се запознале на снимањето на неговиот спот за песната „Escape’. Тенисерката долго ја криела бременоста, а првите слики од децата ги објавиле во јануари… Пејачот Енрике Иглесијас (42) и бившата тенисерка Ана Курникова (36) кон крајот на минатата година …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудна ситуација – Инцидент кој го обиколил светот: Ова ретко се гледа во фудбалот!

На натпревар на втората унгарска лига дури тројца фудбалери на „Гиори“ во завршницата на натпреварот се превртувале по теренот, а јавноста ги обвинува за симулирање… Познато е дека фудблерите имаат склоност да го крадат времето во завршниците на натпреварите за да ја сочуваат предноста на својата екипа, но она што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечката им е маскота, но со ваква грдосија да се дојде на натпревар?

Во земјата домаќин на следното светско првенство во фудбал, Русија, мечките се скоро нормална појава, но кога ќе се појави на фудбалски натпревар, тогаш тоа сепак не е вообичаена ситуација. А, посебно кога мечката ја држи топката со која ќе се започне натпреварот а судијата токму од неа мора да …

Повеќе »

(ФОТО) Стасало бебето: Се породила Ана Ивановиќ!

Српската тенисерка, и германска снаа, Ана Ивановиќ, се породила во Чикаго и на свет го донела своето прво дете. Ивановиќ родила момче. Вестите прво биле објавени на Твитер, а следеле и многу честитки и желби за добро здравје на мама Ана и тато Бастијан Швајнштајгер, кој го пропуштил својот натпревар …

Повеќе »

Започна големата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија која ќе ве однесе на светското првенство во фудбал во Москва

Една од работите по која 2018 година ќе биде забележана и запомнета е Светското првенство во фудбал кое оваа година ќе се одржи во Русија. За љубителите на овој спорт зарем постои поголема среќа од тоа да имаат можност да присуствуваат на финалниот натпревар кој ќе го закити победничкиоттим со …

Повеќе »

(ФОТО) Ситуација која никому не е лесна – Непријатна средба со бившиот маж: На славната пејачка воопшто не и било сеедно!

Иако средбата изгледала срдечно, не се дружеле и седеле секој на својата страна… Пејачката Гвен Стефани (48) пред три години се развела од Гевин Роздејл (52) бидејќи тој упорно ја измамувал. Гвен во меѓувреме напишала и објавила цел албум за тоа и со колегата Блејк Шелтон (41) пронашла среќа. Со …

Повеќе »

(ФОТО) Јане добил дрес од Пол Погба: И покана да следи натпревар на „ѓаволите“ во Манчестер

Јане Велковски, момчето кое боледува од спинална мускулна атрофија, а за кое сторија направи и УЕФА, добил покана од фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, да оди во Манчестер и да гледа во живо натпревар на „Манчестер Јунајтед“. Погба го видел Јане во спотот на УЕФА за кампањата „Еднаквост на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Малечкиот херој Јане дел од „EqualGame“: „Секој на светот може да игра фудбал“

Во Европската фудбалска федерација на Јане гледаат како на вистинска мала сензација во Македонија. Неговата популарност почна да расте кога за прв пат се појави како придружба на репрезентацијата на Македонија на квалификацискиот натпревар против Шпанија во јуни оваа година … „Деветгодишниот Јане Велковски од Скопје, живее за и со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средување на терен на црногорски начин:Кога ќе видите како на Цетиње поставуваат корнер знаменца ќе се расплачете од смеење

Од Цетиње, Црна Гора, каде се играл фудбалски натпревар, пристигнува неверојатна сцена, за која се говори, најверојатно поради еден детал кој се случил пред почетокот… Имено, за да не мора да помине нешто повеќе од 100. метри на теренот, домаќинот задолжен за средување на знаменцата се сетил да искористи фичо! …

Повеќе »