Tag Archives: фризура

(ВИДЕО) Совршени локни и после проспиена НОЌ? И тоа е можно со овој многу едноставен трик!

Што ли девојките нема да смислат… Веруваме дека не треба ни да спомнуваме колку е важна косата за жените. И колку значење им даваат на фризурите. Да не зборуваме за трудот и работата на нив и околу нив. Само да се направи сè совршено. Фотографија, две, три и потоа спиењето …

Повеќе »

(ФОТО) Адел е непрепознатлива на новата фотка, а фановите се воодушевени со нејзината линија и фризура

АДЕЛ продолжува да го покажува своето неодамнешно слабеење на Инстаграм во објавата посветена на колешката Бијонсе и нејзиниот последен визуелен албум Black is King. „Ти благодарам кралице што секогаш нè правиш да се чувствуваме сакани преку твојата уметност“, напишала Адел веднаш до фотографијата за која добила повеќе од 3. милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ: Јелена му направила нова фризура на Новак!

Како и многумина во карантин така и брачната двојка Ѓоковиќ решила дека е време најдобриот тенисиер на светот да добие нова фризура... Со оглед на карантинот, а Новак и Јелена со децата се во Шпанија, било одлучено, обврската за новата фризура да ја земе госпоѓа Ѓоковиќ… „Дојде време од пештерскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО ДЕЛО: Фризер поканил бездомник во салонот кој половина час подоцна изгледал како вистински господин!

Анил Какмак е добро познат фризер и YouTuber од Турција. Во ова видео, тој покажува како се погрижил за Хајри, бездомник од соседството кого го познавал веќе некое време. Хајри понекогаш доаѓал во салонот и прашувал дали може да добие шолја кафе или чај. Овој пат, тој не само што …

Повеќе »

(ФОТО) Мурињо го сменил имиџот:„Кога се арзбудив изгледаше многу лошо!“

Честопати, Хозе Мурињо нè изненадува со неговото однесување, без разлика дали е на или надвор од теренот. Сепак, никој не можеше да се надева на ова. Неговото враќање во Премиерлигата мина без многу фанфари, но сега изгледа дека португалскиот селектор реши малку да го смени имиџот. Бидејќи шишањето тргнало наопаку, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО НАРЕКУВАЛЕ ОДВРАТЕН СТАРЕЦ: Потоа потполно ГО ПРОМЕНИЛ својот изглед и многумина зажалиле за навредите!

Кога ја сменил фризурата, изгледал сосема поинаку, како да е друг човек. Станува збор за маж по име Френки (65). Актер од Њујорк, кој со години се баел со оваа работа. Поради неговиот изглед, секогаш му била давана улога на бездомник. Неодамна, тој ја добил поддршката од својата тетка да …

Повеќе »

(ФОТО) Скоро непрепознатлива: Селин Дион досега ја немаме видено во вака смело издание

Ќе ве изненади оваа промена на имиџот. Во новото издание популарната пејуачка е скоро непрепознатлива. Многумина коментирале дека досега не ја гледале во вака смело издание но и дека новата фризура опасно добро и стои. Селин на својот профил на Инстаграм споделила неколку фотографии со новата фризура и потполно нетипичен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жените воодушевени со овој трик: До фризура од соништата со помош на пластично шише!

Кој би рекол дека едно пластично шише може да ви направи ваква фризура. Заборавете на фенирање, виткање со витлери, фигаро, и т.н…Има многу полесен начин до локни од соништата, а за тоа ви е потребна само едно пластично шише. Се’ што треба да направите е да го исечете шишето на …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл ја сменила фризурата а Британците сметаат дека открила голема тајна

Штом ќе излезе од палатата Меган Маркл станува вест. Се’ се проучува, од начинот како Хари ја погледнал, преку тоа како се однесува, до нејзината облека и фризура. Главна ѕвезда на појавувањето на доделувањето на наградата Coach Core била нејзината фризура. Меган, меѓу Британците прво била наречена „принцеза на неуредни …

Повеќе »