Tag Archives: фрижидер

(ФОТО) Распарчена манекенка: Полицијата нашла делови од нејзиното тело во фрижидер кај свекорот

Телото на младата манекенка било пронајдено распарчено, а деловите биле оставени во фрижидер во изнајмена куќа во Хонг Конг. Аби Чои (28) била манекенка во подем од Хонг Конг која ја красеше насловната страница на едно списание во Монако токму овој месец. Полицијата дошла до ужасно откритие во куќа во …

Повеќе »

Кое овошје и зеленчук НИКОГАШ не треба да ги ставате во фрижидер ако сакате да траат што подолго?

Свежото овошје и зеленчук се храна полна со витамини и минерали, но и лесно се расипуваат. Ако знаете каде можете да складирате одредена намирница, таа сигурно ќе трае подолго, а со тоа ќе спречите фрлање храна. Некои овошја треба да се чуваат во фрижидер, но некои ќе се расипат поради …

Повеќе »

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – Овие апарати во домаќинството трошат најмногу струја, можете да заштедите пари на неколку начини

Неколку апарати за домаќинство се најголемите „виновници“ за големата цифра на сметката за струја. За среќа, сè уште можете да заштедите пари. Фрижидер е уред кој троши приближно 30. проценти од електричната енергија што му е потребна на едно домаќинство. Секако, најважно е да купите фрижидер кој е енергетски ефикасен. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЛСКА СО УКРАИНА – Ова е моментално еден од најпопуларните сувенири што се продаваат во Варшава

Тоалетната хартија со ликот на рускиот претседател Владимир Путин и натписот „Путин, е*и се“ е еден од најпопуларните сувенири што во моментов може да се купат во Варшава. Главниот град на Полска е полн со потсетувања на војната што се води на само неколку стотици километри од Варшава. Заедно со …

Повеќе »

ОПАСНО – АКО УШТЕ ЈАДЕТЕ ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА, ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕТЕ ОВА: Не се шегувајте, може сериозно да го загрозите вашето здравје!

Ако за Велигден сте ги оставиле варените јајца на собна температура – имаме многу лоша вест за вас. Многу луѓе се уште уживаат во варените јајца што им останале од Велигден, но не се ни свесни колку тоа може да биде опасно по нивното здравје, особено кога станува збор за …

Повеќе »

Не го фрлајте ТАЛОГОТ ОД КАФЕТО! Користете го за да ги исчистите ОВИЕ ПЕТ РАБОТИ во вашата кујна!

Дали го испивте утринското кафе? Не го фрлајте талогот, туку видете како можете ефикасно да го искористите во вашата кујна! Талогот од кафе е абразивен, што го прави одличен чистач за тенџериња, тави, рерни и фиоки во фрижидер со непријатен мирис. Чистењето на овие тешки кујнски дамки често може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Живее како во минатиот век: Користи домашни апарати стари над 70. години

Тревис Блејдс од Аризона живее како домаќинка од 1950-тите. Го чисти домот и подготвува оброци со помош на ретро апарати. Тревис не користи модерни апарати за домаќинство, туку оригинални, старински апарати за кои тврди дека работат подеднакво добро како оние од поновите технологии. Така тој ги пере алиштата во пастелно …

Повеќе »

Трикови со лимон кои ќе ви го олеснат животот

Лимонот е една од најздравите намирници и пожелно е секогаш да го имате дома Освен што е исклучително здрав, лимонот може да се користи и за чистење на разни предмети за домаќинството. Со овие четири трикови ќе го олесните животот. Правите коцки мраз Едноставно направете коцки мраз од користено парче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само што сте купиле јагоди а веќе се расипуваат? Со овој трик ќе останат свежи 7. дена!

Купивте јагоди, ги ставивте во фрижидер, а потоа сфативте дека скапуваат со молскавична брзина? Заборавете на ова сценарио бидејќи ТикТокерката Стеф Гиглио нашла решение за овој проблем. Оваа девојка неодамна откри како ќе ги чувате јагодите свежи една недела. „Ако ставите овошје како јагоди во стаклена тегла, а потоа во …

Повеќе »