Tag Archives: франческо тоти

(ФОТО) Тоти: „Попрво би се убил отколку да заминам од Рома!“

ФРАНЧЕСКО ТОТИ гостувал во емисијата на поранешниот репрезентативен колега Кристијано Виери. Легендарниот капитен на Рома проговорил за својата кариера, која целото време го поминал во Рома, клубот од неговото детство и неговиот град. Тоти одиграл 785. натпревари за Рома и постигнал 307. голови со 184. асистенции. Освои само една титула, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тоти:„Некогаш седам во автомобилот и се борам да не заплачам!“

ФРАНЧЕСКО ТОТИ, во јавување во живо на Инстаграм признал дека нема да зачекори на тренинг-теренот на Рома сè додека Џејмс Палотта е претседател на клубот. Легендарниот принц на Рим бил принуден да се пензионира кога не му бил понуден нов договор на 40-годишна возраст, а како што е познато Тоти …

Повеќе »

Спортскиот Оскар за одличниот Федерер и на Серена, награда добил и Тоти!

„Среќен сум и горд бидејќи оваа награда многу ми значи“ рекол Роџер Федерер кој славел пред фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо и својот колега тенисер, Шпанецот, Рафаел Надал. Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер и американската тенисерка Серена Вилијамс се добитници на престижната награда „Лауреус“ за најдобри спортисти во 2017. година. Федерер добил …

Повеќе »