Tag Archives: фотографии

(ВИДЕО+ФОТО) НИШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СКРИЕ: УНГАРСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК снимен во оргии со проститутки!

Унгарскиот политичар Золт Боркаи се нашол во центарот на скандал кога биле објавени фотографии од него во друштво на неколку проститутки, а се појавиле и снимки од секс со една жена. Поточно, на еден блог започнале да се објавуваат статии за градоначалникот на унгарскиот град Ѓер и поранешниот претседател на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралскиот фотограф ги објави официјални фотографии за 70. роденден на принцот Чарлс

Иако чествувањето на роденденот на принцот Чарлс, на еден начин, се одвива во текот на целата година, најзначајниот ден е денеска – 14. ноември кога идниот престолонаследник наполни 70. години. Официјалните фотографии и едно видео се дело на кралскиот фотограф Крис Џексон. View this post on Instagram And a second …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографка снима луѓе со специфична убавина, а секоја фотка одзема здив

ФОТОГРАФКАТА од Нигерија Моф Бамуива фотографира луѓе низ Африка за да ја прикаже нивната различност и посебна убавина, пишува Bright Side. Capturing the Art of innocence and the sides of JOMI in one body. J O M I of the @the_j3_sisters The elder sister of J A R E When …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Фотографка забележала породување во болнички ходник

„Тоа беше моето најлудо, но и најубаво породување…“ Џес Хоган пред неколку дена станала мајка по шести пат. Но, светското внимание го привлече фактот што се породила во болничкиот ходник пред да стигне до салата за породување. Не ја породил лекар или бабица, туку сопругот. Џес на патот кон болницата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Tomb Raider“: Ниту една гробница не е сигурна се’ додека Лара Крофт е во близина

Лара Крофт со нас е 21. година. Во тоа време настрадале неброени прастари гробници исполнети со неверојатни богатства. Дали Лара Крофт некогаш ќе запре… Малку кој обожавател на компјутерски игри или акциски филмови денес не знае која е Лара Крофт. Оваа авантуристка во компјутерскиот свет првпат се појавила уште дамнешната …

Повеќе »

(ФОТО) На ултразвук го видела своето бебе и доживела шок: Пријателите ја молат да абортира!

Кога идните мајки ќе одат на ултразвук за да го видат детето кое ќе го родат, повеќето се радуваат и сликата од ултразвук ја покажуваат на сите. Трудниците се восхитуваат на изгледот на своето бебе, споредуваат чиј нос има и на кого личи. Но, во таква ситуација се нашла и …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Наташа Беквалац со новата фотографија повторно го разбранува интернет

Новосадската барбика Наташа Беквалац за неколку месеци ќе стане мајка по втор пат. Ната е во четвртиот месец од бременоста, а своите обожаватели секојдневно ги изненадува со фотографии од разни снимања. Таа се уште работи со полна пареа, а на своите обожаватели на Инстаграм им откри дека подготвува нешто ново. …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка во затвор поради голи фотографии во еден од најстарите египетски храмови

Белгискиот модел, Мариса Папен, е ставена во затвор откако е фатена за време на фотосесијата во еден од најстарите египетски храмови. Мариса која за себе вели дека има „слободен дух“ со фотографот Џеси Вокер патувала за да учествува во фотографирањето, но немале дозволи од властите. Белгијанката досега позирала гола во повеќе од …

Повеќе »