Tag Archives: фотографии

(ФОТО) Сопругата добила фотографии од сопругот од одмор и веднаш ОТКРИЛА дека ја мами: „Гледате ли што гледам јас, е па сега е разведен!“

Корисничка на „Тик Ток“ кој се потпишува како „shesough“ станала интернет сензација откако објавила фотографии од нејзиниот сопруг и ја разоткри аферата што и се одвивала зад грб. Како што објаснила неименувана жена, нејзиниот сопруг и рекол дека оди во казино и дека ќе ја помине ноќта во хотел. За …

Повеќе »

СИЛУВАНА СУМ КОГА ИМАВ 7. ГОДИНИ: Исповедта на Кејти Прајс ја леди крвта во вените – манекенката изнела страшни детали!

Познатата манекенка и ријалити sвезда Кети Прајс, во едно шоу, упати шокантни тврдења за сексуално злоставување, тврдејќи дека ја силувале кога имала само седум години. Таа истакнала дека има голем проблем со довербата во мажите, поради немилиот настан што се случил во паркот кога имала само седум години. „Сите проблеми …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон издава книга: Ги документирала „лицата“ на пандемијата во Велика Британија

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, објави книга со фото-портрети направени за време на епидемијата на коронавирусот во Велика Британија. Намерата на авторот била да ги овековечи „лицата“ на пандемијата во Велика Британија и да ги спаси од заборав деновите што Британците ги поминаа во рестриктивен режим …

Повеќе »

(ФОТО) За два дена фотографијата на славната пејачка станала трета најлајкувана во историјата на Инстаграм: Кои се другите 9. кои освоиле најмногу симпатии?

Пејачката Били Ејлиш ги изненадила обожавателите со драстична промена на имиџот. Нејзината препознатлива комбинација на црна и зелена коса ја заменила со платинесто руса. Таа на Инстаграм се пофалила со трансформацијата, а за само 24 часа, фотографијата се најде меѓу 10-те најлајкувани објави на Инстаграм досега. Во моментот на пишувањето, …

Повеќе »

(ФОТО) Од каде таа РАКА на грбот? Слика на девојка во ресторан го збунила целиот свет!

Секое прашање не секогаш има одговор … или можеби ова има? Некои фотографии стануваат вирални без никаква намера да се „прослават“ кога се направени. На социјалните мрежи има многу необјасниви снимки и слики. Слики што ве тераат да се преиспитате дали сите ваши „мали, сиви ќелии“ се на број тој …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобри фотографии со дрон кои ја разубавуваат сликата за 2020. година

Најубавите фотографии со беспилотни летала за 2020. година ги отвораат визурите на целиот свет и неговите мистерии, рефлектираат убавина и возбуда, ја насликаа оваа луда година со некои помоќни бои и ќе бидат претставени на изложбата „Siena Photo Awards“ во Италија од 24. октомври до 29. ноември. Еве неколку наградени …

Повеќе »

ПОРАДИ СВАДБЕНИ ФОТОГРАФИИ ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ 20. ГОДИНИ ЗАТВОР: Брачен пар во Калјининград е обвинет за откривање државни тајни!

Брачна двојка од руската западна ексклава на Калининград, кој се соочува со казна затвор до 20 години за откривање на идентитетот на таен агент кој се појавил на нивните свадбени фотографии, се соочуваат и со обвиненија за откривање државна тајна на странска разузнавачка служба, јавуваат руските медиуми. Антонина Зимина, директорка …

Повеќе »

(ФОТО) Во прегратка со ајкула: Овој човек си го ризикува животот поради нестварни фотографии

За добра фотографија тој е подготвен за сè Фотографот Алекс Кид (29) од Мелбурн има многу обично хоби – фотографија. И’ невообичаена особина – тој го ризикува сопствениот живот заради нив! Имено, Алекс ги сака нуркањето и најопасните морски суштества. Поради страста, тој оди со својата камера до најголемите длабочини …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЛШЕБНО – Фотографии кои оставаат без здив: Ќе посакате вакво нешто да постои во стварност!

Фантазијата е поважна од знаење, тврдел Ајнштајн Додека знаењето е ограничено, фантазијата не познава граници. Ова го потврдил и талентираниот уметник од Турција, Хасан Сахин, кој со своите волшебни фотографии ги поместува границите на фантазијата, оставајќи не сите во некој вид на маѓепсаност и желба такво нешто навистина да постои. …

Повеќе »