Tag Archives: фотографии

(ФОТО) Ќерката на Оливија Њутн-Џон проговорила по смртта на нејзината мајка, споделувајќи трогателни фотографии

ЌЕРКАТА на Оливија Њутн-Џон, Клои Латанзи за прв пат се огласи по смртта на нејзината мајка на својот Инстаграм профил и сподели серија фотографии со неа. На неколку фотографии Клои може да се види како мало девојче кое позира со својата мајка, додека на други фотографии таа е веќе порасната. …

Повеќе »

(ФОТО) „Костим за капење од змијска кожа“ но и телото ја отворија летната сезона

Британската актерка и модел повторно ги воодушеви обожавателите. Елизабет Харли (56) е ѕвезда на социјалните мрежи, особено на Инстаграм. Таа редовно објавува бомбастични фотографии во костими за капење од сопствената колекција, а нејзината последна објава потврди дека таа е нивна кралица. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Агенти за недвижности споделиле слики од најчудните сцени што ги виделе на работа

Најдоцна по овие фотографии ќе сфатите дека работата на агентот за недвижности воопшто не е досадна. 😁 Може да биде заморно, но затоа гледате сцени овде-онде што ве насмеат до солзи. Овие агенти ги фотографирале најчудните работи кои ги виделе на работа, а фотографиите ги споделиле на интернет. Да се …

Повеќе »

(ФОТО) „ЃОТОВИ“ не запираат: Објавени досега невидени фотографии од легендарниот кантавтор

Поминаа речиси десет месеци од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ, а неговите најголеми обожаватели секојдневно се дружат во Фејсбук групата „Đotovi“, во која членуваат повеќе од 55. илјади луѓе. Официјалниот фотограф на Балашевиќ, Петар Киршнер од неодамна е активен во групата. Тој во групата објави седумдесетина фотографии од концерти и дружење …

Повеќе »

Вечерта пред венчавката дознала дека нејзиното момче ја изневерува, па му подготвила брутална одмазда: Цел свет зуи за потегот на оваа девојка!

Нејзината одмазда ќе ја памети цел живот „Едвај чекав конечно да се омажам за него. А потоа, неколку часа пред свадбата, пристигна порака која промени се”, ја започнува исповедта Кејси од Австралија. “Застанав во мојата венчаница и ги гледав вчудоневидените лица на моите пријатели и семејството. Алекс и јас бевме …

Повеќе »

(ФОТО) Проѕирно и провокативно: Манекенката во бел фустан никого не оставил рамнодушен!

Нејзините изданија привлекуваат големо внимание во јавноста каде и да се појави. Манекенката Бела Хадид (24) повторно предизвика воздишки со серијата фотографии што ги објави на својот Инстаграм профил. Еден од најбараните модели на денешницата, беше фотографиран во бел тесен фустан, кој остава впечаток дека е мокар. Покрај сликите на …

Повеќе »

(ФОТО) Гиги Хадид со апел до јавноста: Загрижена е за својата ќерка!

ГИГИ Хадид не сакаше да зборува за нејзиниот приватен живот откако стана мајка и само повремено се огласува на Инстаграм за да сподели неколку фотографии. Во отворено писмо, таа им се обратила на папараците и обожавателите и ги замолила за приватноста на нејзината ќерка Каи. „Ова го посветувам на: папараците, …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографијата од парот станала хит поради деталот што многумина збунил

СОЦИЈАЛНИТЕ мрежи се преполни со збунувачки фотографии, а виновник е главно аголот на снимање, пишува Bright Side и донесува галерија со фотографии кои ќе мора да ги гледате малку подобро за да видите што навистина се случува на нив.

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Здравко Чолиќ објавила фотографии од плажа

Уна во последно време привлекува се повеќе внимание со своите занесни фотографии на Инстаграм Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна, ги изненадила своите следбеници на социјалните мрежи објавувајќи неколку провокативни фотографии. Инаку, Уна во последно време привлекува се’ повеќе внимание со занесните фотографии на Инстаграм. Овој пат таа објавила фотографии од …

Повеќе »