Tag Archives: фотографии

СЕНЗАЦИОНАЛИЗМОТ МОРА ДА СЕ КАЗНИ: На вдовицата на Брајант речиси 30 милиони долари поради фотографиите од мртвото тело на Коби

ВАНЕСА БРАЈАНТ и нејзините три ќерки ќе добијат отштета од 28,85 милиони долари од Одделот на шерифот на округот Лос Анџелес поради фотографиите од телата на Коби Брајант и нивната ќерка Џана откако загинаа во хеликоптерска несреќа, кои биле снимени и споделени од полицијата и пожарникарите на местото на трагедијата. …

Повеќе »

SamsungGalaxyS23Ultra – совршен телефон за успешен работен ден и уште подобри ноќни фотографии

Што е она кое ви е најважно кога купувате нов телефон? Имајќи го предвид брзото секојдневие кое неретко се претопува од деловниот во приватниот свет со брзина на светлината, несомнено ни е важно уредот кој ќе го одбереме совршено да се вклопува во секој сегмент во нашиот живот – како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНА ЖИВА ЗАКОПАНА ОБЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА: Хорор по земјотресот, луѓе заробени во урнатините НА ТВИТЕР МОЛАТ ЗА ПОМОШ

Разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ги погоди Турција и северозападна Сирија рано утринава, при што загинаа повеќе од илјада луѓе (точната бројка засега се движи околу 1500 лица), а повеќе од 2.000 биле повредени при уривање на згради ширум регионот. Граѓаните на Турција, кои останале …

Повеќе »

Семеен пријател тајно го фотографирал Шумахер. Од новинарите побарал еден милион долари

СЕМЕЕН пријател на Михаел Шумахер се обидел да се збогати тајно фотографирајќи го седумкратниот светски шампион во Формула 1, пренесуваат италијанските медиуми. За време на посетата на Шумахер во 2016. година, еден човек направил неколку фотографии, кои ги понудил на весник и побарал милион долари за објавување. Медиумите објавија дека …

Повеќе »

Поттикнете ја креативноста со помош на вашиот мобилен телефон

Фотографијата може да стане идеално хоби за уживањеи ослободување од стрес. Излезете надвор, набљудувајте ја околината и обидете се да го доловите моментот со објективот. Овде не зборуваме за фотографирање со професионални камери, бидејќи се што ви треба е смартфон со камера од висока класа, како што е случајот со …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАСНО КАЖАЛ ШТО МИСЛИ – Георгина објавила провокативни фотографии, коментарот на Роналдо добил повеќе од 10.000 лајкови

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина, на својот Инстаграм профил објави серија фотографии на кои позира со беспрекорна шминка во спортски топ кој го истакна нејзиното деколте. Нејзината објава за само 24 часа собрала над три милиони лајкови, а особено се истакнал коментарот на Роналдо под фотографиите. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ГО КРИЈАТ ОД ЈАВНОСТА – НАЈДОБРИОТ ТАТО ЗАСЕКОГАШ! ПРОДОЛЖИ ДА СЕ БОРИШ: Децата на Шумахер објавија слики со нивниот татко и му испратија емотивни пораки за неговиот 54-ти роденден 

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер вчера наполни 54. години. Девет години ништо не се знае за состојбата на Шуми, бидејќи на 29. декември 2013. година доживеа тешка несреќа на скијање на француските Алпи, каде удри во карпа и се здоби со повреда на главата. Семејството на чело со …

Повеќе »

Мерјем Узерли и нејзините ќерки во празнично расположение! Погледнете ги нивните преслатки фотографии

Турската актерка Мерјем Узерли, на нашите простори позната како Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“, ужива во празничното расположение со своите ќерки во нивниот дом. Актерката сподели фотографии со своите следбеници на Инстаграм на кои позира со ќерките под елката. Сите три биле модерно координирани и не можеле да ја сокријат …

Повеќе »

(ФОТО) Пријанка Чопра ужива во мајчинството: Објавила фотографии со својата ќерка

Пријанка Чопра е индиска филмска актерка, пејачка и текстописец. Пред да ја започне својата актерска кариера, таа се стекна со слава како Мис на Индија и Мис на светот во 2000 година. Во 2018. година, таа започна да се забавува со американскиот актер и пејач Ник Џонас. Јавно ја признаа …

Повеќе »