Tag Archives: фотка

(ФОТО) Принцот Вилијам на емотивен начин се прости од својот дедо, принцот Филип: „Дедо ми беше исклучителен човек и дел од извонредна генерација!“

По тивката болка која ја чувствуваше во себе принцот Вилијам од својот дедо, принцот Филип,се прости, на нивината официјална страна на Инстаграм. „Векот на животот на мојот дедо беше дефиниран од службата – кон неговата земја и Комонвелтот, кон неговата сопруга и кралицата и кон нашето семејство.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп со една фотографија ја открила вистината за разводот: Никој не го очекувал ова!

Се шпекулираше дека Словенката само чека погоден момент да го напушти, но сепак се чини дека сè е само шпекулација и неосновани озборувања. Имено, припадниците на седмата сила пишуваат дека првата дама има „пеколен план“, кој вклучува развод со Доналд Трамп, со кого е во брак шеснаесет години. Клопчето започна …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е – Луѓето се чудат на фотка од еден хрватски трговски центар:„Сигурно е обложување…“

Обожаватели на Фејсбук страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ веќе се навикнати на фотографии од необични сцени од Далмација, но многумина се изненадиле кога виделе фотографија направена во трговски центар. “Сигурно е облог. Го води момчето на поводник”, стои покрај фотографијата на која се гледа како девојче од позади води …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАСНА ПОРАКА – Ибрахимовиќ објавил брутална фотографија откако со два погодоци го урнал Интер

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ (39) му донесе победа на Милан на синоќешното дерби, а колку тоа му значи најдобро покажува неговиот пост на социјалните мрежи, што е малку брутален. Имено, Ибрахимовиќ објавил слика на крвав лав по оброк, алудирајќи дека тоа е тој после натпреварот со Интер. Милан славеше со …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗНЕНАДИЛА – ХАЈДИ КЛУМ ПОТПОЛНО ГОЛА: Манекенката шокирала со новата фотографија на која не е САМА!

Германската манекенка Хајди Клум на 1. јуни наполни 47 години и се уште важи за една од најсексапилните жени во светот на моделингот. View this post on Instagram L🖤VE @maisonvalentino #valentino A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on Sep 21, 2020 at 7:54pm PDT Таа може да се пофали …

Повеќе »

(ФОТО) Селма Хаек со фотка во топлес и го честитала роденденот на ќерката

Актерката Селма Хајек на необичен начин го одбележала 13-от роденден на нејзината ќерка Валентина Палома. Таа објавила стара топлес фотографија на која е бремена. View this post on Instagram Tomorrow the tiny baby that formed inside my womb officially becomes a teen. They grow so fast…⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Mañana, la pequeñita …

Повеќе »

(ФОТО) Жена се пошегувала со својот сопруг и станала хит, сега и се јавуваат од цел свет

ШАРЕА ОВЕРМАН и нејзиниот сопруг Нејт се родители на три момчиња и како и многу други родители – тие постојано се уморни. Кога петчленото семејство се упатило преку Индијана да ги посети роднините, Шареа не се изненадила кога го видела нејзиниот сопруг како лежи лежерно на седиштето. Не дремел, но …

Повеќе »

(ФОТО) Крис Прат го потврдил раѓањето на ќеркичката и го открил нејзиното убаво име

Ќерката на Арнолд Шварценегер, Катерина, стана мајка. Со својот избраник еден Крис Прат, таа идоби ќерка, а среќната вест ја потврди и славниот актер. “Пресреќни сме што можеме да го објавиме раѓањето на нашата ќерка, Лајл Мари Шварценегер Прат. Не можеме да бидеме посреќни. Мајката и бебето се добри. Благословени …

Повеќе »

Рајан Рејнолдс ја објавил првата фотографија со Блејк и новороденото бебе

Рајан Рејнолдс на Твитер ја објавил првата фотографија со новороденото бебе. Така, глумецот го прекинал медискиот молк кој тој и неговата сопруга Блејк Лајвли го применуваат од раѓањето на бебето, но и Рејнолдс бил скржав на информации за бебето. Тој и Блејк со бебето позираат во шума во Британска Колумбија, …

Повеќе »