Tag Archives: форма

(ВИДЕО) Водителот на Телма „тресна“ од земја поради гостинот!!!

Гостин во утринската програма на Телма беше легендата на македонскиот спот, Шабан Трстена. Трстена беше најдобриот спортист во нашата држава во минатиот век. Тој беше единствен од овие наши простори со златен и со сребрен олимписки медал. Двапати се искачуваше на највисокото место на европскиот пиедестал, а трипати триумфира на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв концерт по породувањето:Џенет Џексон ја покажала неверојатната фигура

Џенет Џексон стана мајка на 50. години, а својот син го доби во јануари оваа година. Осум месеци по породувањето, Џенет се врати на музичката сцена, одржувајќи го првиот настап во рамки на турнејата “State of the World” која започна во Лос Анџелес. Освен со настапот, таа ја воодушевила публиката …

Повеќе »