Tag Archives: форма

(ФОТО) Што е пожешко – Колин Фарел или асфалтот?

Актерот Колин Фарел, кој е познат по тоа што секогаш се грижи за својот физички изглед, бил фотографиран додека во саботата џогирал во Лос Анџелес. На фотографиите, Фарел (45) е без кошули и во кратки панталони, а неговите извајани раце и стомачни мускули покажуваат дека може да се биде во …

Повеќе »

Луд ден на Новак: Меч на годината? Дали втората победа е Пирова?

Доколку постоеше дилема дали Новак Ѓоковиќ би биде подготвен за Ролан Гарос, ќе ја нема по саботата во Рим. Четири часа и 56 минути на теренот, победа над играч кој е веројатно во најдобра форма во моментот, а потоа над домашен играч кој игра како навиен цела недела. Сепак, до …

Повеќе »

(ФОТО) Го трансформирала своето тело за 12. месеци: Ова се нејзините совети!

Фитнес sвездата Софи Ален, на својот Инстаграм профил, сподели девет најдобри трикови за слабеење. Таа наведува дека овие совети и помогнале во рок од една година целосно да го трансформира своето тело. 30-годишната девојка ја следат над 350 илјади следбеници на Инстаграм, а таа, како што вели, започнала да вежба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакате да се ослободите од стомачето после породувањето? Еве кои вежби би можеле да помогнат!

Ослободеувањето од стомачето по породувањето е многу тешко за многу жени. Иако килограмите паѓаат, се чини дека маснотиите во долниот дел на стомакот не се отстрануваат. Постојат вежби кои се покажаа многу ефикасни за оваа намена. Овластениот инструктор за фитнес после породувањето @fit_mom_healthy редовно објавува идеи на TikTok кои им …

Повеќе »

(ФОТО) Луис Хамилтон се пофалил со вајаното тело: „Морам да согорам уште маснотии!“

Луис Хамилтон ги предупредил ривалите во Формула 1 дека тој ќе биде вистински ѕвер оваа сезона, барем кога станува збор за физичката подготвеност. Овој 35-годишен Британец на Инстаграм се пофалил со своето извежбано тело и открил дека не планира да престане да работи на својот изглед. “Ова беше една од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата на „Борат“ објавила негова фотка од тренинг: Луѓето не веруваат дека е тој!

Комичарот Саша Барон Коен е запаметен од многумина како легендарниот Борат и веројатно вашата прва асоцијација со него е славната сцена во монокин. Затоа многумина беа изненадени кога неговата сопруга Исла Фишер објавила клип на кревање тегови на Саха без маица и тешко го препознале. Поточно, Саша беше номиниран за …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец се подготвува за нова улога и изгледа појак од било кога!

35. годишниот Британец, Хенри Кавил, познат како човек од челик кој се прослави со улогата на Супермен, тренинзите ги подигнал на ново ниво. Имено, наскоро ќе се појави серијата „The Witcher” во која Кавил ја толкува главната улога. Неговиот тренер, Дејв Риенци, кој е воедно и заслужен за формата на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Сопругата на Алек Болдвин објавила фотографии 12. дена после породувањето и предизвикала бес кај јавноста!

После нејзините последни објави на нејзиниот Инстаграм профил, се чини дека повеќе ниту една жена не сака да слушне совет за враќање во форма бидејќи дотичната дама предизвикала голем бес. Сопругата на глумецот Алек Болдвин и инструкторка по јога, пред скоро две недели го родила своето четврто дете, а судејќи …

Повеќе »

(ФОТО) „Согорете“ 300. калории за 30. минути со помош на овие 7. забавни вежби

Во нашата рубрика од денес секој ден ќе наидувате на идеи за забавни, и што е поважно, корисни тренинзи со кои ќе се доведете во завидна форма и тоа не само за летната сезона туку и инаку… Немате идеи за тренинг? Не грижете се, во нашата рубрика од денес секој …

Повеќе »