Tag Archives: флорида

(ВИДЕО) Паника на плажа: Капачи побегнале кога го виделе ова диво животно во морето

На социјалните мрежи се шири видео од плажа во Флорида, каде посетителите забележале неверојатна глетка. Имено, на оваа позната плажа капачите останале шокирани кога виделе младенче од црна мечка како плива во океанот. Иако плажата била преполна со луѓе, тоа не го спречило малото мече да „ужива“ во морските радости, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ МУ Е ПРВ ПАТ – Полицаец од Флорида и помогнал на жена да се породи во автомобил

Од Флорида доаѓа приказна со среќен крај каде полицаец и помогнал на жена да се породи во автомобил. Станува збор за полицаецот Даниел Џонс од Канцеларијата на шерифот на округот Хилсборо, кој и дошол на помош на трудница на автопат во Флорида. „Таткото на детето го запре автомобилот, го премина …

Повеќе »

ИН МЕМОРИАМ: Си замина Димче Мешковски, истакнат театарски, филмски и телевизиски глумец и хуморист

Во Флорида, САД, синоќа на 77 години почина Димче Мешковски, македонски театарски, филмски и телевизиски актер и хуморист.Почина Димче Мешковски, македонски театарски, филмски и телевизиски глумец и хуморист. Мешковски е роден на 31 октомври 1945 година во Скопје, а почина на 77-годишна возраст.Беше глумец во Драмскиот театар – Скопје.Остварил улоги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче со обична јадица уловило бела ајкула тешка 300 килограми!

Користејќи само јадица за туна како мамка, 12-годишно момче од Флорида уловило голема бела ајкула. Кембел Кинан ловел риба со мајка си кога јадицата му ја каснал опасен морски предатор. „Тоа е проклета ајкула, сто проценти“, се слуша на видеото кое го доловило сето тоа. Кога ја извлекле по околу …

Повеќе »

(ФОТО) КАДЕ ИСЧЕЗНА МЕЛАНИЈА ТРАМП: До јавноста дошле шокантни факти за приватниот живот на поранешната прва дама

Единствено за што се грижи е нејзината приватност и нејзиниот син, велат луѓето кои ја познаваат Меланија ТрампКога ФБИ во август годинава упаднал во имотот на Доналд Трамп каде што живее со Меланија, сите мислеле дека поранешната прва дама ќе има што да каже. Но, таа и овој пат молчела.„Зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ураганот Иан од електричните автомобили направил темпирани бомби

ГОЛЕМ број електрични возила би можеле да се запалат. Ураганот Иан предизвика бројни проблеми на Флорида, а во тој налет настрадале и електричните возила. Имено, сите електрични возила кои биле под вода за време на ураганот и чии батерии биле натопени со вода наскоро би можеле да се запалат. На …

Повеќе »

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА СНИМКА ОД СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Со полна брзина прелетала на црвено светло и „покосила“ се пред себе! 6 починале, меѓу нив и бебе

Во четвртокот попладне во Виндзор Хилс, Флорида, се случила страшна сообраќајна несреќа кога 37-годишната Никол Лорејн Линтон поминала на црвено светло на раскрсница. Како што јави Си-Би-Ес Њуз, во таа прилика загинале шест лица, меѓу кои едно бебе и една трудница, додека осум се повредени. Линтон се соочува со обвинение …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ајкулите се сè почести во плиткото – на неколку плажи е забрането капењето!

Ајкулите не се ништо ново на југоисточниот брег на САД, но нивното често појавување во плиткото предизвикува зголемена загриженост кај капачите, пренесува Daily Star. Откако минатата недела беа пријавени две каснувања од ајкула во Џексонвил, Флорида, набрзо се појавија снимки од ајкули кои се приближуваат до брегот. За среќа, никој …

Повеќе »