Tag Archives: фитнес

(ФОТО) За неа годините се само бројка:Кралицата на фитнесот блеска и’ на 79

За неа може слободно да се каже дека е кралица на фитнесот иако има 79. години. Глумицата, фитнес гуру и ѕвездата од Холивуд, Џејн Фонда покажала како и во осмата деценија од животот умее да заблеска на црвениот тепих. Русокосата глумица била ѕвезда на вечерта појавувајќи се во прекрасна тоалета …

Повеќе »

12. правила за истрајно вежбање

Адам Гилберт е основач на онлајн програмата што им помага на луѓето кои имаат проблем со истрајност при држењето на диети и вежбањето и ги мотивира да се потрудат да ја исполнат желбата да ја намалат својата телесна тежина. Тој веќе 10. години ги учи луѓето да развијат здрави начини …

Повеќе »

(ВИДЕО) Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога

Кога станува збор за вежбањето, на изговорите им нема крај. „Немам време“, „немам пари за во фитнес сала“, „немам опрема за вежбање“, и други мал милион работи што си ги кажувате за да го одложите вежбањето кое ви паѓа толку тешко. Лили Сабри е позната фитнес блогерка која не прифаќа …

Повеќе »

(ФОТО) Совети од фитнес експерт: Јадете спанаќ, не пијте со цевки и не правете многу кардио вежби

Иако многумина веруваат дека им требаат скапи креми и третмани за слабеење за да изгледаат младолико и фит, постојат мали трикови со кои можете да го постигнете тоа. Белинда Нортон е фитнес експерт и мајка на три деца и изгледа одлично за нејзините 38. години. Таа на својот блог сподели …

Повеќе »

(ФОТО) На 23. години не можела да ги измие забите: Избегав од пеколот!

Пред три години Ели Берлин не можела да држи четкичка за заби во раката ниту да стави кармин, но денес таа ги подучува жените за тоа колку всушност се јаки. Ова е нејзиното искуство откако со само 23. години доживеала мозочен удар. was probably thinking about what to eat for …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТВ Алфа – 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“ на Кат продукција, кое се емитува на ТВ Алфа во 12:30 часот ќе гледате: – што со телото по бременоста, постои ли начин да се врати старата фигура? Совети и насоки од Мелина Милевски и Биљана Стошиќ. – што со кожата по годишните одмори, …

Повеќе »