Tag Archives: фитнес

(ВИДЕО) Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога

Кога станува збор за вежбањето, на изговорите им нема крај. „Немам време“, „немам пари за во фитнес сала“, „немам опрема за вежбање“, и други мал милион работи што си ги кажувате за да го одложите вежбањето кое ви паѓа толку тешко. Лили Сабри е позната фитнес блогерка која не прифаќа …

Повеќе »

(ФОТО) На 23. години не можела да ги измие забите: Избегав од пеколот!

Пред три години Ели Берлин не можела да држи четкичка за заби во раката ниту да стави кармин, но денес таа ги подучува жените за тоа колку всушност се јаки. Ова е нејзиното искуство откако со само 23. години доживеала мозочен удар. was probably thinking about what to eat for …

Повеќе »