Tag Archives: фиоки

(ВИДЕО) Трик со скриени фиоки заштедува простор! Кажете му збогум на хаосот со кујнскиот прибор!

Како да се ослободите од нередот во фиоката за прибор за јадење? Дизајнерот на ентериери, од каналот „мајсторскооко“, на својот Инстаграм профил сподели совршен трик за организирање фиоки во кои чуваме лажици, вилушки и ножеви. Организирајте го кујнскиот простор со помош на скриена фиока што лесно можете да ја направите. …

Повеќе »

Македонија има патент кој растерува магла за 15. минути 18. години ни стои во фиоки, а Скопје се гуши!

Патентот на тројца македонски иноватори, др. Стефан Стефанов, др. Владо Спиридонов и Чало Чаловски, кој за 10. до 15. минути може целосно да ја растера маглата, веќе 18. години е заборавен низ фиоките на државата. Оваа приказна јавноста ја обиколи на почетокот на годината кога повеќе градови исто како и …

Повеќе »