Tag Archives: финансии

Мај ќе биде одличен, на финансиски план, за овие 3. знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ќе почуствуваме подобрување во сите аспекти, а рускиот астролог Павел Глоба откри што ги очекува трите знаци кои ќе бидат сведоци на ненадејна голема парична добивка: Лав Време е …

Повеќе »

За пет знаци на Зодијакот самошто започна најдобриот период во животот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пет знаци на Зодијакот влегуваат во најдобриот период од нивниот живот оваа недела, кој ќе трае дури три години. Овен Овенот работи напорно со години, но како никој да …

Повеќе »

Пред нас е поволен период: Од 3. ноември Меркур излегува од ретроградната фаза и им донесува ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ на овие знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Време е да постигнеме сè што сме замислиле… Ретрограден Меркур на многумина им ги „замрси конците“ и постави многу пречки. Добрата вест е дека од 3. ноември, Меркур ќе …

Повеќе »

На малечкиот Василиј му треба нашата љубов: Да му помогнеме да почне да го живее своето детство!

Да помогнеме сите во оваа борба. Да се сплотиме и да подадеме раце и сите заедно да помогнеме бидејќи малото бебе по име Василиј заслужува да замине во својот топол дом каде го чекаат неговите родители мајката Емилија и таткото Христијан… Колку чини човечкиот живот? Колку чини животот на едно …

Повеќе »

Канада на Северна Македонија ќе и донира 250.000 канадски долари како помош во борбата против пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19

Препознавајки ја важноста на меѓународна соработка и солидарност во борбата против глобалниот предизвик за здравјето, Канада ќе и донира на Северна Македонија 250.000 канадски долари како помош во борбата против пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19. Канада верува дека глобалниот одговор на пандемијата е најефикасната одржлива долгорочна стратегија и во склад …

Повеќе »

Италијански стручњак за мафија ги предупредува компаниите: „Мафијата само чека некоја криза!“

Криминалните организации во Италија делат прехранбени производи на најсиромашните и им помагаат во одобрувањето да позајмуваат пари без камати за да ги привлечат во времето на епидемијата на коронавирус, предупредил новинарот и стручњак за мафијата, Роберто Савиано. Мафијашките групи бараат да влезат во некои од бизнисите кои во моментов се …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВАЛ – АНДРЕЈ 5. ГОДИНИ БИЛ ПРОСЈАК, А ДЕНЕС ЗАРАБОТУВА 100.000 долари: Одлучил својата тајна даја подели со цел свет!

Андреј Јик, скоро пет години  живеел како просјак, а парите што ги добил ги штедел за да уреди студио и да започне канал на Јутјуб. Андреј денес е познат човек од Јутјуб, кој преку својот канал заработил повеќе од 100.000 американски долари за само една година. Тој вели дека неговиот …

Повеќе »

НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ И ВАМ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ: Ова е список со 12 работи за кои најмногу жалиме во животот!

Луѓето поминуваат 45 минути секоја недела размислувајќи за работи од минатото што можеле да ги направат поинаку што имале огромно влијание врз нивните животи. А, она за што најмногу жалиме се љубовниот живот (20 проценти), семејството (18 проценти), кариерата (16 проценти), здравјето (14 проценти) и финансиите (14 проценти). Во просек, …

Повеќе »

(ФОТО) Честитки за Вардарци од Заев и владата: Награда за трудот и радоста – а се’ можеше и порано!

После втората освоена титула претседателот на владата на РСМ ги прими ракометарите и им врачи симболични признанија но вети и парична награда за клубот… Но, сето ова ќе беше многу поубаво и повеличествено ако после отвореното писмо на сопственикот на Вардар, Самсоненко – за тешката состојба на клубот – се …

Повеќе »