Tag Archives: финале

(ФОТО) Петра Квитова и Наоми Осака во финалето на Австралија Опен

Петра Квитова беше првата тенисерка која избори финале на годинешниот Австралија Опен, со тоа што ова ќе и биде прв настап во финалето во Мелбурн. Чешката тенисерка ја совлада Даниел Колинс со 7:6, 6;0. Мечот започна во голема вруќина и организаторите при 4:4 во првиот сет решија да го затворат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Суперкласик во Париз: Новак преку Роџер до финалето:Федерер со комплименти за Ѓоковиќ!

Новак Ѓоковиќ во неверојатен полуфинален меч на Мастерсот во Париз го победи Роџер Федерер со 7:6, 5:7, 7:6 и во меѓусебниот скор поведе со 25:22. Ноле последен пат загубил од федерер во 2015. година, а оттогаш запишал четири триумфи. Новак Ѓоковиќ кој од понеделник ќе биде прв во светот го …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва е финале на „Макфест 2018“: Еве по кој редослед ќе настапуваат најдобрите – Дали е време за прва победа на Антониа Гиговска?!

После двете полуфинални вечери дојде време за последната изведба – финалето. Вечерва во Штип, најдобрите 20. композиции ќе се обидат да дојдат до што подобар пласман но и победа… Најдобра според гласовите на публиката и оценките на стручната комисија и медиското жири беше Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен настап на младиот Македонец:Мајкл Дамески супериорно до последната вечер од финалето на World of Dance!

Неговиот настап не може да се опише – туку едноставно мора да се види… Воодушевени се и организаторите на „World of Dance“ кои со суперлативи го опишуваат последниот настап на Мајкл Дамески пред вечерашното финале. Е, сега, дали Македонецот ќе дојде до победата и ќе освои 1. милион долари е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел Потро

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро. Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч. There are quite a few familiar faces in attendance tonight!@GerardButler and @RyanSeacrest are in #ArthurAshe for …

Повеќе »

(ФОТО) Судир на титани: Ѓоковиќ и Дел Потро во борба за њујоршката круна

Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Потро од 22. часот го играат финалето, во машкиот ждреб, од Отвореното првенство на Соединетите Американски Држави. Средбата на двајцата тенисери, во самата најава е спектакл, бидејќи и двајцата играат неверојатен тенис, а во минатото знаеле да одиграат неверојатни мечеви. Новак и Хуан Мартин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена падна!Доминација на Осака за првата Грен слем титула!

Младата јапонска тенисерка, Наоми Осака (20), ја освои првата Грен слем титула во кариерата со победата во финалето на УС Опен над серена Вилијамс со 2:0 во сетови. Осака ја совлада легендарната Американка во возбудлеив меч, 6:2, 6:4, за еден час и 19. минути игра и стана прва Јапонка која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УС Опен: Ѓоковиќ супериорно до финалето против Дел Потро – Рафа предаде поради проблеми со коленото!

Новак Ѓоковиќ по осми пат ќе игра во финалето на УС Опен… Шестиот играч на светот во полуфиналето го победи Јапонецот, Кеи Нишикори, со 6:3, 6:4, 6:2, и така му се освети за поразот во полуфиналето од 2014. година. Новак во супериорна игра дојде до 15. триумф против Нишикори, од …

Повеќе »

(ФОТО) Мастерс Синсинати – финале:Новак за историја, Федерер ја брани преостанатата тврдина!

Едно од најголемите ривалства во тениската историја во Синсинати ќе има 46-то продолжение. Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер ќе се сретнат во финалето на овој мастерс, за првпат по две и пол години. После голема борба, три сета и два и пол часа на теренот Новак Ѓоковиќ се пласираше во …

Повеќе »