Tag Archives: финале

(ВИДЕО) АТП РИМ: Надал премногу моќен за Циципас: Освета за поразот во Мадрид!

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал ја доби полуфиналната пресметка со Стефанос Циципас на АТП Мастерсот во Рим. Надал одигра далеку подобро од турнирот во Мадрид каде во истата фаза загуби од Циципас, поточно со 6-3 и 6-4 го совлада талентираниот Грк кој денес беше немоќен против кралот на земјата. Надал …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска:„Ви благодарам што верувавте во мене. ‘Proud’ е песна за сите нас!“

После еуфоријата и огромната радост бидејќи Тамара Тодевска со „Proud“ се пласира во финалето на социјалните мрежи се огласи и нашата претставничка: „Дечки, Супер сме сите, пресреќна сум. Ви благодарам што верувавте во мене. „Proud“ е песна за сите нас. Ова е резултат на тимската работа. Да се гордееме со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара ни го оствари сонот и не исполни со гордост: Македонија после 7. години повторно во финале

За првпат по седум години, и многу несуспешни обиди, на Евровизија имаме претставник во финале. Тамара со нејзината „Proud“ настапува в сабота.Конкуренцијата во второто полуфинале беше како да е ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ, за разлика од првата полуфинална вечер кога на моменти се поставуваше прашањето „како овие песни залутале тука“. Во финалето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Спектакуларниот Циципас го исфрли Надал и закажа финале со Ѓоковиќ!

Грчкиот тенисер, Стефанос Циципас, во спектакуларното полуфинале на Мастерсот во Мадрид го победил „кралот на земјата“, Рафаел Надал со 6:4, 2:6, 6:3 и закажал финален дуел со првиот играч на светот, Новак Ѓоковиќ. Мечот траел два часа и 36. минути , а 20. годишниот Циципас во недела од 18.30 часот, …

Повеќе »

(ФОТО) Вардар повторно во финалето на СЕХА лигата:Денес против Загреб за титулата!

Вардар по седми пат ќе игра во финалето на СЕХА Газпром лигата откако го победи Мешков со 25-23. Утрешен ривал на Вардар во финалето е тимот на ППД Загреб. Вардар заврши половина од работата на Ф4 турнирот на СЕХА Газпром лигата победувајќи го Мешков со 25-23 (14-10). Со овј триумф …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова лекција на моќниот федерер: Падна и Шаповалов – во финалето на Мајами со Изнер Роџер федерер се пласираше во финалето на Мајами откако го совлада Денис Шаповалов од Канада со 6:2, 6:4…

Швајцарецот бил потполно доминантен во првиот сет кој можел да го добие и поубедливо, а единствена шасна,19. годишниот Шаповалов, створил на почетокот на вториот сет кога дошол до 15:40. Меѓутоа, федерер презема се во свои раце, прави брејк и до крајот без поголеми проблеми доаѓа до победата. What would you …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ пред финалето се забавува на велосипед:„Пази да не се повредиш!“

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Австралија Опен со неверојатна победа против Лукас Пуј со 6:0, 6:2, 6:2. Во финалето ќе игра против вториот играч во светот, Рафаел Надал кој во полуфиналето бил исто така убедлив победувајќи со Стефанос Циципас со 6:2, 6:4, 6:0 и закажал големо финале. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Непобедив: Новак Ѓоковиќ во финале на Австралија Опен!

Новак Ѓоковиќ ќе се бори за седмата титула на Австралија Опен! Најдобриот тенисер на светот за само еден час и 23. минути го совлада Лука Пуј со 6:0, 6:2, 6:2. Новак го задржа ореолот на непобедливост во полуфиналето на турнирот во Мелбурн, па по седми пат ќе се бори за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надал супериорен против Циципас: Најголемата сензација на АО на колена пред Шпанецот!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал со убедлива победа над Гркот Стефанос Циципас – 6:2, 6:4, 6:0 – се пласираше во финалето на првиот годинешен Грен слем – Австралија Опен. Шампионот на Мелбурн од 2009. година,полесно отколку што се очекувало го елиминирал Циципас за само еден час и 46. минути игра. Колку …

Повеќе »