Tag Archives: финале

(ВИДЕО+ФОТО) На чекор од одбрана на титулата: Новак Ѓоковиќ во шесто финале на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Вимблдон! Најдобриот тенисер на светот се пласираше во фибналето откако го совлада Роберто Баутиста – Агут со 3:1 во сетови (6:2, 4:6, 6:3, 6:2). На Ѓоковиќ тоа ќе му биде шесто финале на најпрестижниот турнир во светот, 25. на Грен слемовите во кариерата. …

Повеќе »

(ФОТО) Лина Пејовска во финалето на РТЛ „Ѕвезди – летен хит“: Последен „испит“ во сабота!

Синоќа беше емитувано полуфиналето од РТЛ – овиот избор на „Ѕвезда – летен хит“…Меѓу седумтемина полуфиналисти настапи и нашата Лина Пејовска која воодушеви со сите свои настапи.По првата изведба Бранко Ѓуриќ „по грешка“ и даде четворка која пак беше причина за пеење акапела… Колку што Лина воодушеви со првата композиција …

Повеќе »

(ЛИНК) Следете во живо – Вардар – Веспрем!

Сите оние кои немаат Арена Спорт 1 во своите домови, големото финале од Келн ќе можат да го проследат низ видео стрим со истите коментатори како и на ТВ. Линк за дуелот кој започнува од 18.00 часот ТУКА.

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИНАЛЕ НА ЛИГА НА ПРВАЦИ ВО РАКОМЕТ: Денес цела МАКЕДОНИЈА ќе застане на 60. минути!

ВО ДЕНЕШНОТО ФИНАЛЕ на ракометната Лига на прваци во Келн од 18. часот ќе играат унгарскиот „Веспрем“ и македонски „Вардар“… Додека Унгарците ја оправдале улогата на фаворит и во полуфиналето го победиле Киелце, никој не очекувал дека Вардар би можел да ја урне моќната Барселона. Можеби, клубот да е во …

Повеќе »

(ФОТО) Финалето на ЛШ го одбележа голем скандал: Атрактивна навивачка влетала на теренот и го прекинала натпреварот а сега се знае и зошто!

Повеќе отколку интересен детал се случил кон средината на првото полувреме на финалето на Лига на шампионите. Една навивачка, акао што веќе станал и обичај вна големите дуели, во боди влетала на теренот и го прекинала финалето. Обезбедувањето бргу реагирало и „ја отстранило“ од теренот. Таа на бодито имала реклама …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вардар во нашите срца, Вардар нашата гордост – Вардар е наше СЕ!

Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно се пласираше во финалето на Лигата на шампионите откако вечерва во Келн ја победија шпанска Барселона со 29-27. Во финалето кое се игра утре „црвено-црните“ ќе се сретнат со унгарски Веспрем. Ракометарите на Вардар со фантастичен пресварт против Барселона повторно го израдуваа македонскиот народ. Се …

Повеќе »

„Вардар“ за сите: Градот Скопје организира заедничко следење на финалето на Плоштад

Огромниот успех на ракометарите на Вардар предизвика еуфорија во нашата земја, па градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави масовно гледање на финалето на видео бим на плоштад. „Градот Скопје, утре на нашиот плоштад на видео бим организира заедничко следење и бодрење за новиот триумф на Вардар и неговата нова европска …

Повеќе »

Вардар во финале: Падна моќната Барселона!

Јунаците на Вардар загубата од 7. разлика на полувремето (16:9) ја претворија во победа од Најдобар кај Вардар беше Кристопанс со 10. погодоци… Последниот гол за Вардар го постигна Стоилов со што Вардар го однесе во финалето… Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно во финалето на Лигата на шампионите утре ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АТП Рим: Ѓоковиќ во финале – Уште една пресметка со Рафаел Надал!

Во второто полуфинале на мастерсот во Рим, Новак Ѓоковиќ во три сета го совлада Аргентинецот Диего Шварцман – 6:3, 6:7, 6:3. Не беше тоа лесна победа, иако после првиот сет се чинеше дека Новак работата ќе ја заврши во два сета. Но, упорниот Шварцман не се предаваше и во вториот …

Повеќе »