Tag Archives: финале

(ФОТО) Срам и брука кои не чинат 2. милиони евра: Македонија повторно не влезе во финалето на „Песна на Евровизија“!

Дефинитивно треба да се стави крај на ваквите организации на претставување. Ако не можеме, ако немаме идеи или нека се смени тимот или нека се престане со бруката… „После поразот сите се генерали!“ па така и кај нас после првата полуфинална вечер на „Песна на Евровизија“ и настапот на „Ај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вечерва почнува Евровизија: „Ај Кју“ ќе се обидат да изборат пласман во финалето!

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11. ќе ја претстави Република Македонија на првата полуфинална вечер на 63. Избор на песна на Евровизија 2018, на кој годинава учествуваат 43. земји. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Австралија Опен: Федерер после пет сета дојде до 20. Грен слем титула

Марин Чилиќ не успеа во финалето на Австралија Опен против Роџер Федерер. Загуби во пет сета и после три часа со 2:6, 7:6(5), 3:6, 6:3, 1:6. Така Федерер ја освои шестата титула на Австралија Опен и 20. Грен слем наслов. Во Мелбурн имало 38. степени па мечот се играл со …

Повеќе »

(ФОТО) ТЛЗП:Тијана во финалето влегува со водство!

Синоќа беше одржано полуфиналето од ТЛЗП во кое победи Бане, но во финалето се пласираа Тијана,Едита, Леон, Гага и Стеван! Во жирито беше и Каролина, која беше, што и можеше да се очекува, доста реална во коментарите.Изведувачите се менуваа а меѓу најинтересните беше оној на Тијана која ја имитираше Пинк. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филип Крајиновиќ и Џек Сок во финалето на Мастерсот во Париз

Српскиот тенисер, Филип Крајиновиќ, го победил Американецот Џон Ишнер во првото полуфинале на турнирот од Мастерс 1000 серијата во Париз со 6:4, 6:7 (2:7), 7:6 (7:5) и се пласирал во своето прво финале на АТП турот. Крајиновиќ дошол од квалификациите, а во главниот ждреб ги совладал Сугита, Квери и Мау …

Повеќе »

Надал и Федерер во финалето на Шангај

Рафаел Надал ќе игра за неверојатна седма титула во 2017. година, откако во полуфиналето на Мастерсот во Шангај со 7:5,7:6(3) го победи Хрватот, Марин Чилиќ.За Надал тоа ќе биде 10. финале во сезоната. Негов противник во финалето ќе биде вечниот ривал Роџер Федерер кој во три сета го совлада Хуан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Големиот Надал: Фуриозна победа против Андерсон за 16. титула на Грен слем

Шпанскиот тенисер во финалето на УС Опен ја оправда улогата на фаворит и убедливо во три сета го совлада Кевин Андерсон, (6:3, 6:3, 6:4). Congrats to Rafael Nadal on defeating Kevin Anderson in straight sets to win his third #USOpen pic.twitter.com/vXffUzo6tD — Dylan (@DylansFreshTake) September 10, 2017 „Тоа беа две …

Повеќе »

Фуриозен пресврт на Надал за 23. Грен слем финале

Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал, се пласирал во финалето на УС Опен, откако во полуфиналето го совладал Аргентинецот, Хуан Мартин Дел Потро до 3:1 во сетови. Шпанецот се пласирал во своето 23. финале на Грен слем турнирите, а за 16. титула ќе игра против Кевин Андерсон кој го совладал …

Повеќе »

Стивенс и Киз во првото Грен слем финале

Американските тенисерки Слоун Стивенс и Медисон Киз прв пат во кариерата се пласирале во финале на некој Грен слем турнир. 24. годишната Стивенс во одличен полуфинален дуел ја совладала легендарната Венус Вилијамс со 6:1, 0:6, 7:5,додека две години помладата Киз ја декласирала Коко Вандевеј со 6:1, 6:2. Стивенс, моментално 83. …

Повеќе »