Tag Archives: финале

Доделени првите карти за финалето на FIFA World Cup 2018 Russia

Останаа уште две карти за финалето! Првиот циклус од забавната игра во која најдобриот учесник освои 2 карти за финалето на FIFA World Cup 2018 Russia заврши. Екрем Далип е првиот добитник кој ќе замине во Москва за да го следи во живо финалето на светското првенство. Интерактивната игра е …

Повеќе »

Скопје Сити Мол и Кореа Ауто Трејд Ве носат на финалето на FIFA World Cup 2018 Russia!

Сите фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат најголемиот спортски настан и ги бројат деновите до почетокот на FIFA светското првенство кое оваа година се одржува во Русија. Скопје Сити Мол за своите посетители во партнерство со Кореа Ауто Трејд – официјалниот дистрибутер за Hyundai на територијата на Македонија и Косово, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Време е за финале: Може ли Тим да го загрози Надал?

“No, hombre, Rafa Nadal!“, се расправал со себе десеткратниот освојувач на Ролан Гарос, откако топката после една силна бехенд паралела завршила во мрежата… Тоа не била ретка сцена во саботата на теренот 4., Надал бил нервозен и промашувал повеќе отколку би сакал, но ако историјата не научи на нешто, тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Подмолниот Серхио Рамос го нокутирал несреќниот голман на Ливерпул: Дали е тоа причина за катастрофалните грешки?

Лорис Кариус е трагичар на финалето на Лига на прваците.Направил две катстрофални грешки што Реал Мадрид го казнил со голови, а се појавила и снимка што е можеби причина на неговите несфатливи реакции… Сите зборуват за Лорис Кариус, голманот на Ливерпул станал предет на исмејување на социјалните мрежи. Го распнуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Паника во Реал: После прославата Роналдо објавил дека си заминува!

Фудбалерите на Реал ја освоија Лига на шампионите, трета година по ред, откако во финалето во Киев славеа против Ливерпул со 3:1. Погодоците за Реал ги постигнале Бензема и Беил, додека за Ливерпул погодил Садио Мане. За два од трите гола на Реал директен виновник бил трагичарот на натпреварот, германскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Лига на шампионите: Реал или Ливерпул: Познати составите на екипите?

Реал Мадрид и Ливерпул, некои од најголемите имиња на фудбалот, ќе се сретнат вечерва на Олимпискиот стадион во Киев, во финалето на Лигата на шампионите. Мадрид го лови 13. европски трофеј, а Ливерпул се вратил после 11. години и митскиот натпревар против Милан во Ливерпул. Четврти пат во историјата еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Македонката пее цело студио е на нозе: 90.годишната Доби од Дојран воодушевува во „Никогаш не е доцна“

„Без Добрила во Дојран нема ниту една забава. Едноставно, се чека на неа бидејќи се знае дека кога Доби ќе дојде се’ е весело и поубаво“ ни рече во јануари еден жител на Дојран со кого случајно се сретнавме, но темата Добрила сама се наметна… Во српското музичко шоу „Никогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Израелката слави: Посебната Нета е победничка на „Евросонг 2018“!

Финалето на 63. Евросонг го одбележа инцидент чија главна актерка била претставничката на Обединетото Кралство. Имено, за време на нејзиниот настап на бината се качил маж кој и го одзел микрофонот… Домаќинки на вечерта, како и во двете полуфиналиња, беа четирите дами Катарина Фуртадо, Даниела Руа, Филомена Каутела и Силвија …

Повеќе »

Вечерва финале на „Песна на Евровизија 2018“

Во големото финале на Евровизиската сцена ќе видиме вкупно 26 земји и национални евровизиски претставници, по 10 земји од полуфиналните вечери, националните евровизиски претсавници на земјите од Големата Петорка и земјата домаќин Португалија. Со директниот пренос од втората полуфинална вечер во четвртокот на 10 ти мај, се дефинираа новите десет …

Повеќе »