Tag Archives: финале

(ФОТО) Мастрес Торонто – финале: Каков подарок ќе му врачи Надал на Циципас за 20. роденден?

Во денешното финале на Мастерсот 1000 во Торонто ќе се сретнат Рафаел Надал кој ќе го задржи првото место на АТП листата и 27. во светот – младиот Грк – Стефанос Циципас кој денес го слави 20. роденден… “Важно е да се победи секој натпревар, важно е што сум во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пол Погба ја воодушевил Хрватска, а подоцна исмеал една препотентна нација…

Пол Погба со Франција ја освоил титулата на светски шампион во фудбал откако во финалето ја совладале Хрвтска со 4:2, но играчот на Манчестер Јунајтед сеедно собрал многу симпатии на светската јавност… Французите ја славеле втората титула на светски прваци, на тревникот „бил хос“, а Погба направил потег со кој …

Повеќе »

(ФОТО) Финален чин: Хрватска или Франција?

Со натпреварот помеѓу Хрватска и Франција од 17:00 денеска ќе заврши Светското првенство во фудбал. Дојде денот за финалниот настап во Мундијалот во Русија. Франција и Хрватска ќе водат жестока битка за освојување на Златна богинка во Москва. На „триколерите” тоа би била втора светска круна по победата на домашниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меч за сите времиња – Новак во финале на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон после победата над Рафаел Надал во драматичен меч кој траеше два дена. Новак Ѓоковиќ го победи првиот тенисер во светот, Рафел Надал, со резултат – 6:4, 3:6, 7:6 (11-9), 3:6, 10:8,после пет часа и 21. минута борба на централниот терен на Вимблдон. …

Повеќе »

(ФОТО) Вимблдон: Финале за жени – Анѓелик Кербер и Серена Вилијамс во битка за трофејот!

Во финалето на тенисерки на годинешниот, инаку, трет, Грен слем во сезоната, Вимблдон, ќе играат Германката Анѓелик Кербер и Американката, Серена Вилијамс. Кербер во полуфиналето ја совлада Јелена Остапенко со 6:3, 6:3, додека Вилијамс беше подобра од Јулија Ѓерѓес со 6:2, 6:4. Тоа ќе биде реприза на финалето пред отприлика …

Повеќе »

(ФОТО) Вимблдон: Андерсон чека – Надал и Ѓоковиќ битката за финале ја продолжуваат денес

Скоро три часа играа Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал и одиграа три сета. Новак води со 2:1, а победникот ќе го добиеме денес. Надал и Ѓоковиќ покажаа феноменален тенис, но мечот продолжува денес во 14. часот. Доколку и двајцата тенисери не се согласат на отворање на кровот, за продолжување на …

Повеќе »

(ФОТО) Таличната бела кошула на Златко Далиќ

Хрватска е во финалето на Светското првенство, а селекторот Златко Далиќ имаше само зборови со пофалби за „своите војници“ кои, по уште една драма, излегоа како победници Продолжува победничкиот од на Златко Далиќ, тимот го зеде во тешка ситуација во квалификациите, а сега е во финалето на Светското првенство. “Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хрватска во финале на СП во Русија: Слики кои го обиколија светот!

Хрватите го оправдаа тоа што се „шушкаше“ дека се притаени фаворити од сенка.Играчите кои „владеат“ во европските фудбаски гиганти потврдија дека ова е време за нивната генерација. Марио Манџукиќ ќе остане запаметен во историјата на хрватскиот фудбал, бидејќи напаѓачот на Јувентус е човекот кој ги одведе „коцкестите“ во прво финале …

Повеќе »

Доделени картите за финалето на FIFA World Cup 2018 Russia

Заврши и вториот циклус од забавната игра на Скопје Сити Мол во која најдобриот учесник освои 2 карти за финалето на FIFA World Cup 2018 Russia. Игнат Богдановски е вториот добитник кој ќе замине во Москва за да го следи во живо финалето на светското првенство. Интерактивната игра е во …

Повеќе »