Tag Archives: филмови

(ФОТО) Актер починал на 49 години, роденденот го прославил пред 10 дена, пријателите во шок

Нигерискиот актер, писател и режисер Марфи Афолаби починал на 49-годишна возраст, вчера во раните утрински часови во својот дом во Лагос, пишува Daily Post во Нигерија. Пријателите ја дочекале веста со тага и шокираност. Режисерот и продуцент Тунде Ола-Јусуф вчера попладне на Фејсбук потврдил дека Афолаби починал. „Почивај во мир. …

Повеќе »

Починала БРАНКА ВЕСЕЛИНОВИЌ: Најстарата жива актерка на светот не напушти на 105 години

Легендарната Бранка е добитник на бројни награди и достигнувања На 105-годишна возраст почина легендарната Бранка Веселиновиќ. Таа беше најстарата жива актерка во светот. Таа е родена во далечната 1918 година во Нови Бечеј, а во текот на нејзината кариера глумела во повеќе од 100 претстави во театарот и повеќе од …

Повеќе »

(ФОТО) Кафеана во Србија стана хит на интернет бидејќи е украсена со мотиви од „Аватар“: Бисер на архитектурата

Кафеана во Србија во Врање стана хит на социјалните мрежи бидејќи е украсена со мотиви од филмот „Аватар“ кој моментално е меѓу најгледаните во кината ширум светот. „За денеска го истакнуваме бисерот на современата архитектура во Врање – таверната Аватар“, напишала твитерџика со фотографиите. „По ѓаволите, каде е внатрешноста?“ е …

Повеќе »

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА 58 ГОДИНИ ПО КРАТКА БОРБА СО БОЛЕСТА: Глумеше во популарна серија, а потоа следуваа други КУЛТНИ улоги

Актерот Ронан Виберт починал по кратка битка со болеста, јавуваат светските медиуми. Трагичната вест ја потврди неговиот тим соработници. Ронан починал на 58-годишна возраст, а ќе го паметиме по култните улоги во продукциите „Спасувајќи го господинот Бенкс“, „Дракула“, „Снешко“ и други. Тој исто така го глумеше Лепидус во високогледаната серија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Малкумина се попрофитабилни од неа: Зои Салдана глумеше во три филмови со најголема заработка на сите времиња

Кога станува збор за холивудските актери, малкумина се попрофитабилни од Зои Салдана, која глумеше во три од десетте филмови со најголема заработка на сите времиња. Новиот филм на Салдана во кината доаѓа за два дена, а тоа е долгоочекуваното продолжение на „Аватар“. „Avatar: The Way of Water“ е хит филм …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кирсти Али беше актерска ѕвезда во 80-тите: Од успешна кариера до контроверзни ставови

По веста за смртта на актерката Кирсти Али, многумина се сеќаваат на улогите кои ја одбележаа нејзината кариера, почнувајќи од хумористичната серија „Cheers“ – таа е препознаена по улогите во филмовите „Look Who’s Talking”, „Look Who’s Talking Now”, „It Takes Two“ итн. Кирсти Луиз Али е родена во Вичита, Канзас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Романтичен крај на ноември на Filmbox

Нема подобар начин да се подготвиме за последниот месец од годината од уживање во романтични драми на малите екрани. Овој ноември, Filmbox ве води на романтично патување. „Реконструкција“ „Реконструкција“ е психолошки романтичен драма филм и режисерско деби на Кристофер Бое. „Ова е филм. Ова е конструкција“, најавува нараторот на самиот …

Повеќе »

(ФОТО) „Прашање на принцип“: Џенифер Анистон, наводно, ќе го тужи Бред Пит за 100. милиони долари

ЏЕНИФЕР АНИСТОН наводно е подготвена да го тужи својот поранешен сопруг Бред Пит за 100 милиони долари, а причината е деловна, пренесува Marca. Имено, неодамна било откриено дека Бред Пит имал намера да ја продаде заедничката продукциска куќа „План Б“, која ја основаа на почетокот на 2000-тите додека се уште …

Повеќе »

Починал актерот Лесли Џордан

Според извештаите, Лесли Џордан починал на 67-годишна возраст. Холивудската икона, која глумеше во „Call Me Kat“, „American Horror Story“ и „Will & Grace“, и многу други филмови и тв серии, наводно починал порано денеска. Според TMZ, тој добил итна медицинска помош додека бил зад воланот. Официјални лица за спроведување на …

Повеќе »