Tag Archives: филм

(ВИДЕО) Нова крими драма во кината: Џон Траволта во улога на познатиот мафијаш Готи

Џон Траволта во новиот филм “Gotti” ќе се појави во улога на реална личност – мафијашкиот шеф Џон Готи, а премиерниот трејлер за оваа биографска драма ветува одлична крими приказна. “Gotti” е филм за Џон и неговото семејство, кој влегува во мафијашкиот свет. Филмот ќе го прикаже животот од неговите …

Повеќе »

Се снима филм за Хју Хефнер – еве кој ќе го отелотвори

Хју Хефнер починал пред само една недела, а веќе е најавено снимање на филм за неговиот живот.Ќе го режира Брет Ратнер, а легендарниот шеф на Плејбој ќе го отелотвори Џаред Лето. Ратнер веќе десет години се премислувал за снимањето филм за Хју Хефнер. „Џаред е стар пријател. Кога слушнал дека …

Повеќе »

(ФОТО) Никаде нема мир: Обожавателите го следат во чекор

Пирс Броснан и остатокот од екипата за филмот „Мама миа“, на островот Вис, во Хрватска, секој слободен момент го користат за прошетка по местото но често ги запираат обожаватели, за заедничко фотографирање. Глумецот, велат, не е воодушевен од таквата состојба… Ирскиот глумец Пирс Броснан (64) на островот Вис е под …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сепак нема да се снима третото продолжување на „Сексот и градот“ а за тоа имало само еден виновник!

„Сексот и градот“, мега популарната серија за четири пријателки кои бараат љубов и успех во Њујорк ја воодушевила публиката ширум светот. По завршувњето на серијата, снимени се и’ два филма, а беше најавен и трет, но се чини дека обожавателите на овие четири дами сепак ќе останат „со куси ракави“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно гола на филм: Марион Котилард ги покажала бујните гради

Позната е по својата глума, но и неверојатна линија која во полн сјај ја покажала во францускиот филм „e Les Fantômes d’Ismael“ (Духовите на Исмаел) Марион Котилард е една од најценетите француски глумици во Холивуд. Позната е по својата глума, но и неверојатна линија која во полн сјај ја покажала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кевин Спејси непрепознатлив во новиот филм на Ридли Скот

Спејси во филмот го глуми нафтениот магнат Џеј Пол Гети. Маската што Кевин Спејси ја носи во филмот „All the Money in the World“ (Сите пари на светот), е така мајсторски направена, што не е можно да се препознае актерот. Накусо фабулата на филмот е:„Во 1973. година киднаперите бараат 17. …

Повеќе »

Авионска несреќа на снимање: Том Круз виновен за смрт на двајца пилоти!?

Пурвин, неколку недели пред несреќата во која загинал, ги контактирал продуцентите и објаснил дека не може да издржи во напорните услови за работа и дека ова е најопасен проект на кој работел Додека „American Made“ пристигнува во кино салите,јавноста е преокупирана со несреќата коај се случила на снимањето на тој …

Повеќе »

(ФОТО) Авторката на „Сексот и градот“ конечно открила зошто Кери останала заедно со Мистер Биг

“Мојата мајка, од некоја причина отсекогаш го мразеше Ејдан, така што ниту јас не можев да бидам баш на негова страна“ вели Кендис Бушнел. Во последната епизода од популарната серија “Sex and the City”, Кери Бредшо и Мистер Биг сепак завршуваат заедно. Мислењата за ваквиот крај биле поделени, но сега …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јелена Јованова, ќе толкува главна улога во шпански филм

Македонската актерка која од понеделник ќе ја гледаме во тв серијата „На терапија“,Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и …

Повеќе »