Tag Archives: филм фестивал

(ВИДЕО+ФОТО) Документарецот открил шокантна вистина: Витни Хјустон била сексуално злоставувана од роднина!

Ди Ди Ворвик ги злоставувала Витни и нејзиниот брат додека биле деца. На филмскиот фестивал во Кан бил прикажан документарецот „Витни“ за пејачката Витни Хјустон и открил шокантни и непознати детали за животот на музичката дива. Во документарецот Мери Џонс, тетка на починатата пејачка изјавила дека Витни била жртва на …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем критикувана за облеката на црвениот тепих во Берлин!

„Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден…“ Мерјем Узерли која нашата публика ја засака по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Веичествениот“ била во Германија, на филмскиот фестивал ва Берлин, да го промовира својот нов филм, „Place …

Повеќе »

Берлинале: Подлабоко за дебатата ’И јас’ а не црн тепих

„Би сакале подлабоко да нурнеме во дебатата ’И јас’, отколку што тоа би го овозможил тепих“, изјавил директорот на фестивалот. Организаторите на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин го одбија барањето филмските ѕвезди на фестивалот да чекорат по црн, наместо по црвен тепих, во знак на поддршка за кампањата против сексуално …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »