Tag Archives: филипини

(ВИДЕО+ФОТО) Пластиката ги уништува природните убавини: Вака изгледа една од најубавите плажи на светот!

Во светот е се’ поприсутна акцијата за намалувње на употреба на пластиката. Списанието „Национална географија“ предизвика вистински тектонски поместувања во јавноста со чуднта фотогрфија, за кој многумина мислеа дека е осамена карп во океанот за да се испостави дека е пластично ќесе. Во светот се спроведуваат разни акции, па и …

Повеќе »

(ВИДЕО) За убав почеток на денот: Најдобра аудиција на сите времиња!

Четири сестри од Филипините одлучиле својата среќа да си ја пробаат на „Икс фактор“ во Велика Британија кој „ги отворил“ своите врати за сите таленти од светот. Сестрите дошле од Филипините и со самото излегување на бината покажуаваат дека се нешто посебно. Тие се „4. Powers“. За време на настапот …

Повеќе »