Tag Archives: филхармонија

Во месецот на љубовта: Ексклузивен концерт на Раде Шербеџија во Филхармонија

Најголемиот боем од балканските простори, Раде Шербеџија, на 25. февруари.2020. година ќе одржи ексклузивен концерт во Скопје, во Филхармонија Раде Шербеџија овој пат во Скопје доаѓа со концептот „Ti bi htjela pjesmom da ti kazem“, а ќе настапи и со репертоар во кој ќе ги има сите класици како: „Ne …

Повеќе »

ЗА ПОЧЕТОК НА НОВАТА АВАЛОНСКА КОНЦЕРТНА ГОДИНА: ГРАНДЕ MASSIMO ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА СО “THE BEST OF” ПРОГРАМА!

„Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после три години пауза, најквалитетниот пејач на Балканот, без конкуренција, Масимо Савиќ и еден од најомилените артисти на македонската публика, доаѓа во Скопје со два ексклузивни концерта на 03-ти и 04-ти февруари“, велат од Авалон продукција. Масимо овој пат ќе има свое …

Повеќе »

(ФОТО) Влатко Стефановски и’ концертно го претстави „Мајчин јазик“

„Вие покажавте голем интерес за овие концерти и многу ви благодарам. Сега е на мене и на моите гости да ви дадеме и да ви отсвириме се’ што знаеме и умееме со идеја да си одите од тука задоволни и намеани…“ Влатко Стефановски синоќа во Македонската филхармонија концертно го промовираше …

Повеќе »