Tag Archives: фернандо алонсо

(ФОТО) Возачот на Формула 1 – Фернандо Алонсо доживеал несреќа со велосипед

Возачот на Формула 1, Фернандо Алонсо, доживеал сообраќајна несреќа додека возел велосипед, во близина на Лугано, Швајцарија.   View this post on Instagram   A post shared by Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial) Од редовите на Алпин, новиот тим на Алонсо, објавија дека 39-годишниот Шпанец е свесен и се чувствува добро, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фернандо Алонсо возел „Јарис“ – еве што вели!

Двојниот првак на Формула 1 седнал зад управувачот на спортската „Тојота Јарис“. Алонсо бил изненаден од Јарисот. Секако, на Есторил не извел обичен модел, туку спортскиот Yaris GR, кој веќе многумина, кои го возеле, го нарекуваат урбан тркач на деценијата. „Овој автомобил е извонредна комбинација на спорт и добри перформанси, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаварија на Фернандо Алонсо на релито Дакар: Иако се превртел двапати, како ништо да не било!

Контроверзниот шампион на Формула 1, Фернандо Алонсо продолжува да шокира и на другите патеки… Некогашниот шампион на Формула 1, Фернандо Алонсо од скоро е возач на релито Дакар, на кое неодамна имаше несреќа која го шокираше целиот свет. Како и сите кои се наоѓаа во близина на истата, фоторепортери и …

Повеќе »

Алонсо: Готово е со Формула 1: Дакар, Дајтона? Не сум Супермен!

Некогашниот светски шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо порачал дека сигурно нема да се врати во најбрзиот циркус на светот. Тој ќе вози за Мекларен до крајот на оава сезона, т. е. уште шест трки колку што остнале во оваа сезона. Уште само шест пати ќе го гледаме Фернандо Алонсо …

Повеќе »