Tag Archives: фенг шуи

Генијално! Три правила на ФЕНГ ШУИ за подобар СЕКС

Кинеската филозофија за просторно планирање не запира со изненадувања … Атмосферата во спалната соба директно има големо влијание врз љубовта и сексуалниот живот. Ви откриваме три фенг шуи трикови, кои би можеле да ви помогнат да го доведете вашиот интимен живот на сосема поинакво ниво. 1. Осветлување Стриптизетите и танчерите …

Повеќе »

ФЕНГ ШУИ – 6. работи кои ја осиромашуваат секоја куќа: Мора да обрнете посебно внимание на овие места во домот!

Која е енергијата на домот и неговото украсување, такви се финансиите во него, велат експертите за Фенг Шуи Секој имот има одредена енергија. Каква што е енергијата на домот и неговото уредување, така се и финансиите на домаќинството во него. Постојат клучни точки во домот кои се поврзани со финансиите. …

Повеќе »

Привлекува успех, пари и благосостојба: „Кога овој предмет го внесов во мојот дом видов што е среќа!“

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да ја има оваа фигура во својот дом Милиони луѓе ширум светот веруваат во правилата на фенг шуи, а многумина, според нивни зборови, ги искусиле благодетите кои овие правила на распоредување на предметите ги донесуваат. Според ова верување, фигурата на слон е …

Повеќе »

(ФОТО) Хонг Конг: Град во кој зградите мора да имаат дупки за да има каде да минува среќата

Хонг Конг, веќе неколку години се смета за еден од најскапите градови за живот во светот. Најновото истражување на консултантската фирма „Мерсер“ го покажува ова. Не само што ви требаат многу пари за да живеете тука, туку исто така е тешко да се најде соодветен стан. Станбени згради и облакодери …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За крај на 2018: Џибони во Скопје како хедлајнер на ALL YOU NEED IS LOVE фестивал:Што им порача на фановите?

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф продукцијата најави… „Нјголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI ќе биде хедлајнер на овогодинешното издание на фестивалот All you need is love, во недела на 23-ти декември! Идеална прилика за голема предновогодишна фешта на која ќе се соберат сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Авалон“ со прес за претстојниот фестивал „ALL YOU NEED IS LOVE“

Во Скопје Сити мол во тек е прес конференцијата на Авалон продукција за претстојниот фестивал ALL YOU NEED IS LOVE кој ќе се одржи на 23. декември во ВИП Арената во Скопје. Како и што беше најавено на фестивалот посветен на љубовта која посебно треба да не грее во пресрет …

Повеќе »

Што според фенг шуи во вашиот дом внесува неспокој и лоша енерија?

Колку и да сте сентиментално врзани за некој предмет кој е скршен и нефункционален, подобро е да се ослободите од него За оние кои практикуваат фенг-шуи во својот дом, а сепак не е се како што треба, потребно е да проверат дали имаат нешто дома што им носи негативна енергија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом – недела, 11:30 на ТВ Алфа

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот …

Повеќе »