Tag Archives: фејсбук

(ФОТО) Учителката и порачала на мајката да „го стави синот на диета“ па добила отказ

Неодамна, вработена во училиште во Тексас била отпуштена откако напишала навредлива порака. Мајката на еден ученик, Франческа Еасон, објавила навредлива порака што наставничката ја оставила во кутијата за храна на нејзиниот син. Франческа му напишала белешка на својот петгодишен Кајлер, пред да замине на училиште, и ја чувала во кутијата …

Повеќе »

(ФОТО) НЕГОВАТА ПРИКАЗНА „КРШИ“ СРЦА: „Ја најдов мама на Фејсбук, но не сакаше да ме прифати за пријател“

Единаесетгодишниот Дејан до училиштето пешачи пет километри. Тој го дели креветот со нејговата баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде честопати нема електрична енергија. Но, тоа не е најтешкиот дел од неговиот живот. Поточно, пред четири години, неговата мајка ја земала неговата помлада сестра и заминала, …

Повеќе »

(ФОТО) Ова кафуле во Далмација станало хит поради причината за неговото затворање: „Достојно на Алан Форд“

Натписот пред едно кафуле во Далмација станал вирален на Фејсбук откако фотографијата била објавена на страницата „Dnevna doza prosječnog Dalmatinca“. „Само кај нас“, пишува под фотографијата на која се гледа дека кафулето е затворено поради „отворање“. Оваа фотографија многмина ги насмеала, а некои веднаш заклучиле дека ова е достојно на …

Повеќе »

(ФОТО) Прва дамка на „Макфест“ – Оле Здравковска со статус на Фејсбук: “Уште пред за започне Макфест се знаеа наградите, мизерија од фестивал”

„Присутна бев таму и со свои очи видов како се даваат плик од карти на изведувач за да се стават гласовите од публиката…“ Синоќа во Домот на културата “Ацо Шопов” во Штип се одржа 34-то издание на фестивалот “Макфест”. На фестивалот настапуваше и младиот изведувач Огнен Здравковски кој се претстави …

Повеќе »

(ФОТО) ОДЛИЧЕН ПРИМЕР – САМОХРАН ТАТКО го пријавил во полиција СИНОТ ВАНДАЛ и јавно го прозвал на Фејсбук!

Самохраниот татко Артур Тод бил огорчен кога сфатил дека неговиот 13. годишен син Лукас е еден од вандалите кои ја уништиле автобуската постојка во Сехам, Англија. Сепак, не сакал да дозволи само така да се извлече и да мине неказнето па на сите јавно им се извинил и на Фејсбук. …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКА го расплакала Фејсбук со фотографија на торби за ужина на гробот на своите три деца

СКРШЕНАТА мајка Џенифер Невил-Лејк е авторка на нај шокантната фотографија што ќе ја видите денес. Џенифер ги изгубила сите свои деца кога биле убиени од пијан возач, кој не застанал на знакот СТОП. Даниел. Хари и Мили таа 2015. година не го дочекале почетокот на учебната година и сите тројца …

Повеќе »

(ФОТО) ФЕЈСБУК АКЦИЈА – Да бидеме хумани и да помогнеме на две дечиња кои имаат премногу грижи за едно детство

Да им помогнеме на двете дечиња кои нема кој да ги испрати на училиште. Братчето и сестричето од кумановското село Степанце со несоодветна гардероба заминуваат на училиште, а ни самите не знаат како ќе ја поминат зимата. Гладни, боси, премрзнати… Се работи за фејсбук акција за помош за децата, а …

Повеќе »

(ФОТО) Бојан Јовановски: „Јас сум јас а ВИЕ какви сте?“

Нема ден а да не се објави некоја „нова информација“ за Бојан Јовановски – во стилот: продолжен му е притворот, некои го нарекуваат педер (а претходно уживаат да се сликаат со него), други пренесуваат вести од странски медиуми… Но ние решивме да се вратиме две години и да ви пренесеме …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА КАМЕРА – Како деца со песна чистат бања?

Една мајка ги замолила своите деца да ја исчистат бањата и ги снимала… Нејзините деца, Брук и Бренсон пеејќи ја чистеле бањата. Мајката го споделила видеото со наслов „Ги замолив децата да ја исчистат бањата!“ а 10. минути по објавувањето видеото било споделено 33.000 пати, а досега го имаат гледано …

Повеќе »