Tag Archives: феј данавеј

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА – Беше една од најубавите жени на светот: Оваа убавица денес е потполно непрепознатлива

Таа го променила својот личен опис… Една од најубавите жени на светот, Феј Данавеј, покрај актерскиот талент, публиката ја маѓепса и со својата убавина. Сепак, дека годините си го емале данокот говори и фактот што денес природната убавица целосно го променила својот личен опис, а нејзините верни обожаватели секојдневно коментираат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Втора шанса: Феј Данавеј и Ворен Бити повторно ќе го прогласат победникот!

Легендарниот глумец и неговата колешка Феј Данавеј, вчера, до доцна во ноќта биле на проба во „Долби театарот“, а наводно се подготвуваат да го „исправат“ минатогодишниот бомбастичен гаф… Актерскиот пар минатата година на сцената на 89. доделување на наградите Оскар ја прослави 50. годишнината од култниот филм „Бони и Клајд“. …

Повеќе »