Tag Archives: фчерашни новости

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ во последната епизода „се разголија“!

Ретко која емисија може да се пофали дека ја надминала бројката од 100 епизоди,но Фчерашни новости е една од тие. Во последната епизода од петтата сезона, тие решија (народски кажано) да ги „отворат картите“. Ќе може да погледнеме ексклузивни интервјуа со голем број „виновници“ кои стојат позади проектот. Ќе дознаеме …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ ќе ни објаснат како се прави свадба во време на коронавирус!?

Додека сите се прашуваат како сега ќе изгледа славењето на најдрагоцениот момент за еден пар, кој решил да го овековечи моментот на љубов пред сите роднини и пријатели, то ест правењето свадба, Фчерашни новости излегоа на терен и ја обработија темата надолж и попреку, за да нема недоразбирања нели и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ откриваат како изгледа еден полициски час!?

Фчерашни Новости, на барање на своите фанови, ве носат одблиску на улиците на главниот град, со цел да посведочите како изгледа еден полициски час на најпознатото полициско дуо Алфа и Буби. Ќе имате прилика да дознаете што се прават граѓаните за да излезат на воздух во доцните часови!? Кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со упатство како да се справите со корона вирусот

Нема место за паника! Додека сите се во паника и не знаат кај тераат, „Фчерашни новости“ на едно место ги собра најголемите експерти и познавачи на вируси и слично, за да одговорат на прашањето кое ептен го мачи народот, како да се справите со корона вирусот и зошто да не …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Дали ќе формираат доволно добар циркус за да им парираат на политичарите?

Во нашата држава веќе подолг период не гостувал ниту еден циркус па „Фчерашни новости“ го поставуваат прашањето – Зошто е тоа така? Можеби причината за тоа е дека политичарите им ја земаа работата на циркусантите, па тие се плашат да им парираат. Фчерашни новости решија да ја исправат таа неправда …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што подготвија во „Фчерашни новости“ за неделната епизода?

За полициското дуо нови предизвици во најновото издание на „Фчерашни“ Алфа и Буби, познатото полицајско дуо од „Фчерашни Новости“, овојпат во поинаква улога на репортери, најавија што ќе гледаме во најновата епизода на фчерашни. Или со други зборови, што највеќе го интересираше народот и побуди кај него чуства на дискусија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновите „Фчерашни новости“ откриваат: Што се’ критикувавме, а не се смени ни во 2019?

„Се сменаја многу работи и власт и опозиција, ама некои работи останаја како што не треба да бидет“, изјави Номче Повеќе од 4 години и еве веќе 5.тта сезона како постојат „Фчерашни новости“, но некои работи никако да се сменат. Номче зборува за иселувањето на младите од државата, корумпираното судство, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ОТКРИВА – Што велат експертите за буџетот за 2020 година!?

„Фчерашни новости“ направи ексклузивно интервју со еден од експертите за буџет и распределба на државните средства се со цел да го добие неговото мислење за буџетот за 2020 година. Каков е ставот на експертот, ќе дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости. Од други вести издвојуваме: – Алфа, од тимот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновите Фчерашни новости со директни јавувањи од Будимпешта, Париз и Брисел

Во новата епизода на Фчерашни новости се враќаат познатите Алфа и Буби. Кого бркаат тие овојпат и зошто!? Фчерашни новости ги прати вестите од светот, па успеа да овозможи директно јавување од Париз, Будимпешта и Битола. Што ли ни изјавија дописниците!? Во редакцијата, Менде гибнатиот се мисли што да направи …

Повеќе »