Tag Archives: фантазија

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ТАЛЕНТ – Уметничка црта фантастични портрети истовремено со рацете и нозете

Холандската уметница Рајацена има неверојатни можности и талент бидејќи може истовремено да црта фантастични портрети со рацете и нозете. На снимките објавени на социјалните мрежи се гледа дека Рајацена ги користи сите четири екстремитети за да црта „хипер-реалистични“ илустрации кои изгледаат како фотографии. Таа може да нацрта дури шест портрети …

Повеќе »

Не и е до интимни односи? Десет начини да го промените тоа!

Дури и да не и до секс, таа е исцрпена со работата и домашната работа, за тоа има лек барем во 90 отсто од случаите, а тоа е масажата. Ако на вашата партнерка се почесто и се случува да не е расположена за секс, можеби ќе можете да го промените …

Повеќе »

КАКВИ ТОРТИ, КАКВИ БАЛОНИ?! Розово контра сино во најблескавата пресметка на сите времиња: Вака се открива полот на бебето кога родителите имаат (пре) голема фантазија!

Кечерот што го претставувал момчето носел сини хеланки и здолниште, додека девојчето го претставувал борач облечен во розово… Забавите за откривање на полот на бебињата станаа популарни последниве години, а идните родители тоа најчесто го прават со пукање на балони или сечење торта. Како и да е, двојка од Њу …

Повеќе »

(ФОТО) Острови во Норвешка кои како да се од друга планета

Љубителите на греењето покрај огништето, снегот, атмосферата од север и природата сигурно ја имаат оваа скандинавска бајка на нивната листа на посакувани дестинации. Архипелагот во северна Норвешка е едно од најсеверните населени места на Земјата поради неговата близина до Арктичкиот поларен круг (само 170 км). Сепак, и покрај оправданите претпоставки, …

Повеќе »

(ФОТО) Побезобразно од безобразно: Ријана со новата фотка ја подгреала фантазијата

Ријана успеа да ја подигне температурата кај гледачите пред нејзиното долгоочекувано шоу Savage x Fenty. На сите им го забрзала пулсот со фотографија која ја објави на Инстаграм во неделата. Таа позира во занесна долна облека. Сопственичката на многу хитови (32) им оставила многу малку фантазија на своите придружници во …

Повеќе »

(ФОТО) ВОЛШЕБНО – Фотографии кои оставаат без здив: Ќе посакате вакво нешто да постои во стварност!

Фантазијата е поважна од знаење, тврдел Ајнштајн Додека знаењето е ограничено, фантазијата не познава граници. Ова го потврдил и талентираниот уметник од Турција, Хасан Сахин, кој со своите волшебни фотографии ги поместува границите на фантазијата, оставајќи не сите во некој вид на маѓепсаност и желба такво нешто навистина да постои. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е дизајнерски рај: Сонувал ваков автомобил а сега може да го вози!

За дизајнерот Џон Сибал може да се каже дека ги остварува соништата. Последните месеци работел на автомобил кој многу порано го осмислил во својата бујна фантазија. Станува збор за Тојота, но не спортска, туку камионет. Такома е основата, но со оригиналот има навистина многу малку сличности. Доволно е да се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД КАМЕРОН ДИЈАЗ ПОСЛЕ ПОРОДУВАЊЕТО: На 47. години, пред две недели, станала мајка а изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Актерката Камерон Дијаз неодамна го роди своето прво дете, а сега се појавија првите фотографии од неас и светот е воодушевен. Оваа 47-годишна актерка помина доста убав пат кон мајчинството со сопругот Бени Маден (40), бидејќи претрпе серија третмани со ИВФ, па дури и размислуваше за посвојување. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп, не очекувалка вакви честитки: Интернет се исмејува со нејзината роденденска поза!

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, го прославила 49. роденден, а по тој повод Белата куќа и честитала на Твитер, меѓутоа, тоа предизвикало силни реакции. Имено, наместо да стават слика на која Меланија е весела и со семејството, само како пример, како што и многумина очекувале, роденденската фотографија ја прикажува …

Повеќе »