Tag Archives: фанови

(ФОТО) Емотивен момент на Михаел Шумахер: Фановите поради фотката на раб на солзи…

Семејството на Михаел Шумахер на социјалните мрежи продолжуваат со објавување на негови фотографии, а последната предизвикала лавина од емотивни реакции а некои дури и се расплакале… Минаа скоро четири години од тешката несреќа на седумкратниот првак која се случила на скијање, а до денес нема вистински информации за неговата здравствена …

Повеќе »

Повеќе манифестации за одбележувње на 10. години од смртта на Тоше Проески

Во понеделник се навршуваат 10 години од загинувањето на големата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески. Оддавајќи му почит, 12. маратонци од повеќе градови од Македонија денеска во 17. часот го почнуваат својот маратон од Нова Градишка во Хрватска каде Тоше Проески во 2007. година, во автомобилска несреќа го …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ соопштил убави вести: Ноле им се обратил на навивачите и ги израдувал!

Некогашниот прв тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ после подолг период се огласил на социјалните мрежи и на фановите им соопштил убави вести… Ѓоковиќ моментално одмора од терените и го нема на многу турнири поради повреда на лактот.Но, неодамна почнал со тренинзите а од вчера излегол и на терен. Без рекет, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лиз Харли повторно ги покажала облините: Фановите сè уште не веруваат дека има 53 години

Педесеттите години одамна не се старост, особено за познатите дами… Елизабет Харли заиграла покрај базенот во деколтиран костим за капење, а ваквата глетка ги избезумила нејзините фанови кои сè уште не веруваат дека актерката е во својата 53.тта година. Dancing to the cicadas @elizabethhurleybeach A post shared by Elizabeth Hurley …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наместо да го „избрка“ пејачот заиграл со гол фан кој се качил на бината!

Обезбедувањето сакало голиот маж да го избрка од бината, но пејачот на групата Elbow,Гај Карвер имал други планови за „слободниот“ обожавател кој им ги нарушил настапот веќе на втората песна. За време на фестивалот The Downs Festival во Бристол гол маж истрчал на бината. Групата Elbow извела две песни, после …

Повеќе »