Tag Archives: фанови

(ФОТО) Се јавила и’ друга бивша девојка, а фановите лути:„Го уништи Авици“

Телото на музичарот оваа недела со авион ќе биде префрлено во Шведска, а неговиот брат Давид ќе дојде во Оман за да побара одговори околу неговата прерана смрт за која причината сеуште не се знае Откако Американката Емили Голдберг вчера на својот профил на социјалните мрежи објавила приватни фотографии и …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата девојка покажала приватни фотки од ДЏ Авици: „Срам да ти е“ осудиле фановите!

„Беше мој најдобар пријател. Не можам да верувам дека повеќе никогаш нема да го видам неговото лице. Сеуште ги сумирам мислите. Луѓе, ви благодарам за прекрасните зборови и пораки“ рекла Емили… Швеѓанинот ДЏ Авици и Американката Емили Голдберг биле во врска скоро две години.Прекинале во 2015. година а таа вели …

Повеќе »

(ФОТО) Рафаел Надал поради повреда нема да игра на Индиан Велс, но има време за писмо на 92.годишна старица!

Фановите на Рафаел Надал, моментално вториот тенисер на светот, доживеаа вистинско разочарување откако тој соопшти дека поради повреда на колкот ќе ги пропушти турнирите во Мексико Сити,Мајами, Индиан Велс… Но, Рафа има многу фанови, а меѓу нив и 92. годишна старица од Шпанија. Таа постојано му испраќала писма на Надал …

Повеќе »

(ФОТО) Душегрижниците коментираат за изгледот на Тамара: Младата мајка „се преполови“!

Не е тајна дека нашата популарна поп-пејачка Тамара Тодевска по породувањето напорно работеше на тоа да ја врати линијата како претходно, па дури и во подобра форма. На социјалните мрежи таа редовно ги објавуваше третманите кои ги применува на себе, а по скоро две години од раѓањето на Хана, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Легенда која уште живее: На денешен ден пред 37 години е роден Тоше Проески

Македонија денеска одбележува 37 години од раѓањето на најголемата македонска музичка ѕвезда, Тоше Проески. Тодор Проески – Тоше е роден на 25.ти јануари во 1981.та, а својот музички талент го покажал уште во 1992. година, кога настапувал со песна на влашки јазик на фестивалот “Златно славејче”. Својата музичка кариера, Тоше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно зборови надеж за фановите на легендарниот Михаел Шумахер

 Фановите на седумкратниот првак на Формула 1, Михаел Шумахер добиле зборови на надеж врзани за здрвствената сотојба на германскиот возач кој пред четири години настрада на скијање… Големиот шампион во тешка несреќа, кон крајот на декември 2013. година со глава удрил во камен, а животот му го спасила кацигата. Но, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски. Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика. „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме …

Повеќе »

НОВОГОДИШНА НАГРАДНА ИГРА – ИГРАЈ И ОСВОЈ iPhone 8 

Наградна Игра ТОМБОЛА Цели на играта: Соберете го највисокиот број на билети за да ги зголемите шансите за освојување на главната награда. Времетраење: Наградната игра започна на 17/11/2017 12:00 и завршува на 31/12/2017 12:00. Организатор на играта Наградна Игра ТОМБОЛА (во понатамошниот текст: Игра на Фејсбук) е Доказ.Мк. Фејсбук страницата …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна исповед на Тони Цетински до обожавателите! 

Тони Цетински им се заблагодарил на обожавателите на неизмерната поддршка која му ја пружале во тешките моменти. Пејачот Тони Цетински сеуште се опоравува од тргедијата која му се случила, Со смртта на мажот кој се нашол под неговиот автомобил засекогаш бил обележан и неговиот живот а Тони со тоа тешко …

Повеќе »