Tag Archives: европска шампионка

(ВИДЕО) НЕ ВЕРУВАЛ ПА ЗАЖАЛИЛ – Англиски коментатор приредил шоу за време на трката на Лана Пудар: Сите се прашуваат дали таа е луда?

Најдобрата спортистка од Босна и Херцеговина и нова европска шампионка Лана Пудар е тема на многу светски медиуми, а посебно се издвојува преносот на англискиот коментатор за време на трката делфин на 200. метри. Пудар (16) стигна до најголемите светски медиуми, а англиски коментатор направил вистинско шоу за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Многумина расплакал кога видела чија слика држел Србинот додека го примал медалот на ОИ

ДЕСЕТИЦИ твитерџии од Србија и регионот денес споделуваат фотографија од Олимпијадата во Токио на која српскиот стрелец Миленко Себиќ добива бронзен медал и држи фотографија на млада жена во раката. Таа млада жена е Бобана Момчиловиќ Величковиќ, повеќекратна европска шампионка во стрелаштво, која почина минатата година на 31. година. Глетката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секси Гркинка освоила злато во Берлин па скокнала на маскотата

Параскеви Папахистоу, 29 години, е европска шампионка во скокањето во троскок со 14.60 метри. Гркинката, која после своите скокови често знае како да ги забавува навивачите, па и да со заниша колковите, беше доминантен Параскеви Папахристу во квалификациите скокнала 14,49 метри,и беше фаворитка пред финалето на Европското првенство во Берлин …

Повеќе »